2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora

6 Ağustos Pazar günü oynanan 2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora karşılaşması ile karşınızdayız. 5 maçlık uzun soluklu bir maç incelemesine hazır olun!

Karşılaşmaların analizine geçmeden önce takımların kadrolarına bir göz gezdirelim;

Team Aurora;

Üst Koridor; PANKY

Orman; Wisdom

Orta Koridor; GodBro Sama

Nişancı; Ruve Sama

Destek; Zergsting

DarkPassage.BKMexpress

Üst Koridor; Marshall

Orman; Taikki

Orta Koridor; Ninja

Nişancı; HolyPhoenix

Destek; Farfetch

1.Maç

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora 1. Maç Seçim Ekranı

Team Aurora Kadrosu; Üst Koridorda Renekton, Ormanda Zac, Orta Koridorda Ekko, Alt Koridor ikilisi Kog’Maw ve Janna

DarkPassage.BKMexpress Kadrosu; Üst Koridorda Gnar, Ormanda Ivern, Orta Koridorda Lissandra, Alt Koridor ikilisi Tristana ve Lulu

İlk maçta çok dengeli ve güçlü bir takım kuran Aurora cephesi, GodBro ve Ruve’ye imza şampiyonları arasında bulunan Ekko ve Kog’maw’ı almayı başardılar. Buna karşılık ise DarkPassage takımının koçu Blumigan, orman tercihini birkaç yama önce güçsüzleştirme alan ve son dönemlerde profesyonel arenada görmediğimiz Ivern’den yana kullandı.

Maçta ilk kan dakika 8’de DarkPassage alt koridorundan düştü. Orta koridorda baskı kurarak rakibini üssüne gitmek zorunda bırakan GodBro Sama, ormancısı Wisdom ile beraber alt koridora bir kule altı baskınında bulundular. Bunu fark eden DarkPassage cephesinde ise Ninja alt koridor nehir çalısındaki toteme ışınlan kullanarak savaşa yetişmeye çalıştı, Taikki ise zaten oradaydı. Ama Ninja’nın ışınlanı tamamlanana kadar GodBro Sama ve Wisdom rakibin üzerine çökmüşlerdi bile. Önce Paralel Yakınsama(W)+Zaman Sıçraması(E) combosu ile içeri giren GodBro Sama’yı Elastik Sapan(E) yeteneği ile Wisdom takip etti. Ama güzel bir Roket Atlayışı(W) ve Sıçra ile buradan çıkmayı başaran HolyPhoenix, Ninja’nın da gelmesiyle rakip takımın üzerine gitmeye başladı. Bunu gören GodBro Sama mükemmel bir Kronokırılma(R) kullanarak HolyPhoenix’i avlamayı başardı ve ilk kanı hanesine yazdırmış oldu.

Maçın kırılma anı;

Dakika 15’te Wisdom’un Vadinin Alameti’ni orta koridorda kullanmasıyla birlikte kuleyi almaya çalışan Aurora ekibi oldu. Buna karşılık ise DarkPassage tarafından orta koridorun üst çalısına Ninja ışınlan kullandı. Ninja Buzul Pençe(E) yeteneği ile Zergsting ve Ruve Sama’nın arasına girip Kırağı Çemberi(W) yeteneği ile Ruve Sama’yı yerine sabitlemeyi başardı. Arka taraflardan takım arkadaşını kurtarmak için Elastik Sapan(E) ile içeri atlayan Wisdom, hem takım arkadaşını kurtardı hemde buradaki savaşı başlatmış oldu. Ninja’yı kurtarmak için üzerinde Vahşi Büyüme(R) yeteneğini kullanan Farfetch, yine de takım arkadaşını ölmekten kurtaramadı ve kendisi de Wisdom’un Hoplaya Zıplaya!(R) yeteneği ile kendisini 5 kişinin arasında buldu. Her iki skoru da hanesine yazdıran kişi ise GodBro Sama oldu ve Aurora ekibi burada hem orta koridor kulesini almış oldu hem de takım savaşı kazandı.

Hızlı oyunuyla bilinen Team Aurora, bu yeteneğini yeniden konuşturdu ve dakika 18’de rakibinin orta koridor inhibitörünü açmış oldu. Dakika 22’de ise üst koridor inhibitör kulesi önünde toplanan Aurora ekibine karşılık DarkPassage ekibi son çare olarak bir savaş başlattı ama yeterli hasar çıkmadığı için bu savaşı da kaybetti. Rakibinden 3 kişiyi öldürmeyi başaran Team Aurora, orta koridordan da gelen süper minyonlar sayesinde oyunu 23. Dakikada bitirmeyi başardı ve seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı.

1.Maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

 

2. Maç

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora 2. Maç Seçim Ekranı

Team Aurora kadrosu; Üst Koridorda Shen, Ormanda Zac, Orta Koridorda Quinn, Alt Koridor ikilisi Draven ve Janna

DarkPassage.BKMexpress kadrosu; Üst Koridorda Jarvan IV, Ormanda Gragas, Orta Koridorda Lucian, Alt Koridor ikilisi Kog’maw ve Lulu

Bu maçta Kog’maw’ı rakibe kaptıran Aurora, buna karşılık olarak Ruve Sama’nın tekli derecelide en çok oynadığı şampiyon olan Draven’i tercih etti. Ayrıca orta koridorda Ninja’nın iyi oynadığı Lucian tercihinde bulunan DarkPassage ekibine karşılık Aurora ekibi orta koridora Quinn’i yollamayı tercih etti.

Bu kez maç hızlı başladı. Aurora’nın alt koridor ikilisinin koridoru fazla ittirdiğini gören Taikki, rakibin arkasından dolaştı. Taikki’nin arkalarından geldiğini gören Zergsting ve Ruve Sama ikilisi, buradan çıkış olmadığını anlayınca HolyPhoenix’in üzerine yürüdü. Ama güzel bir Vücut Darbesi(E)+Sıçra kombosu kullanan Taikki rakibini sersemletmeyi başardı ve ilk kan böylelikle DarkPassage’ye gitmiş oldu.

Maçın Kırılma Anı;

Dakika 30’da Baron’a başlayan taraf DarkPassage oldu. Durumun farkında olan TeamAurora, hemen baron bölgesinde toplanmaya başladı. Elastik Sapan(E) yeteneği ile içeri girmeye çalışan Wisdom’u havadayken yakalayan Taikki Patlayan Fıçı(R) yeteneği ile rakibinin içeri girmesine izin vermedi. Böylelikle Baron güçlendirmesi DarkPassage’nin oldu. Hemen ardından ise takım savaşı başlamış oldu. Rakibinin geri çekildiğini gören Ninja, İnfaz(R) yeteneği ile rakip takımı kovalamaya başladı. Takım arkadaşını takip eden DarkPassage ekibi, Marshall’ın Demacia Sancağı(E)+Ejderha Saldırısı(Q) yeteneği ile içeri girmeye çalıştı fakat Zergsting’den son anda güzel bir Muson(R) yeteneği geldi ve rakibinin içeri girmesine izin vermedi. Sol taraftan Ninja’nın üzerine atılan GodBro Sama, bir anda rakip takımın odağını üzerine çevirmesi ile birlikte adeta yok oldu. Takım arkadaşı ölmeden yardım etmek isteyen Wisdom ise arkadaşını kurtaramadı ve aynı şekilde kendisi de katledildi.

Bu dakikadan sonra düzenli bir oyun sergileyen DarkPassage ekibi maçın 35. Dakikasında durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

  1. Maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

 

3. Maç

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora 3. Maç seçim ekranı

Team Aurora Kadrosu; Üst koridorda Rumble, Ormanda Rek’sai, Orta Koridorda Jayce, Alt Koridor ikilisi Kog’maw ve Alistar

DarkPassage.BKMexpress kadrosu; Üst Koridor Shen, Orman Camille, Orta Koridor Syndra, Alt Koridor ikilisi Varus ve Thresh

Kog’maw’ı yine rakibine kaptıran DarkPassage ekibi, bu kez hareket kabiliyeti olmayan Kog’maw’a karşı yapılabilecek en iyi alt koridoru kurdu ve Thresh ile beraber Varus’u alt koridora gönderdi. Ama bu maç tam bir ClownFiesta havasında geçti. (**Bilmeyenler için, ClownFiesta, profesyonel maçlarda çok fazla skor veya karmaşa olan maçlar için kullanılan bir terim.)

Bu seferki maç yine hızlı başladı. Taikki alt koridora doğru yaklaşırken Farfetch’den harika bir Ölüm Cezası(R) geldi ve minyonların arasından Ruve Sama’yı yakalamayı başardı. Takım arkadaşını kurtarmak isteyen Zergsting Tos(W)+Unufak Et!(Q) yeteneği ile HolyPhoenix’in üzerine gitti ama arka taraftan güzel bir Kanca Atışı(E) ile rakibinin üzerine atılmayı başaran Taikki takım arkadaşı HolyPhoenix’e ilk kanı hediye etmiş oldu.

Maçın Kırılma Anı;

Dakika 21’de üst koridordaki kayacılların önünde bulunan çalıya 3 kişilik ekiple pusu kuran TeamAurora burada rakibini beklemeye başladı. Burada doğru yaklaşan Taikki ve Farfetch’i fark eden GodBro Sama rakibin üzerine doğru gitti. Taikki buradan çıkmak için duvarın arkasına Sıçra atmak zorunda kaldı ama gittiği yerde onu 3 kişilik bir Aurora ekibi bekliyordu. Savaşın devamında güzel bir Gölge Fırlayışı(E) ile Ruve Sama’yı kışkırtmayı başaran Marshall, bu skorun düşmesini sağladı. Nişancısını kaybeden Aurora geri adım atmadı ve rakibinin üzerine gitmeye devam etti. Burada çok güzel oynayan GodBro Sama İkide İki! Yapmayı başardı ve takımına savaşı kazandıran isim oldu. Team Aurora burada toplamda 4 skor almayı başardı ve bundan sonra dengeli ve akıcı takım savaşları yaparak maçın 28. Dakikasında durumu 2-1’e getirdi.

  1. Maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

 

4. Maç

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora 4. Maç ilk kan!

Team Aurora kadrosu; Üst Koridorda Rumble, Ormanda Jarvan IV, Orta Koridorda Talon, Alt Koridor ikilisi Kog’maw ve Braum

DarkPassage.BKMexpress Kadrosu; Üst Koridorda Kennen, Ormanda Zac, Orta Koridorda Jayce, Alt Koridor ikilisi Varus ve Thresh

Üst Koridor Rumble’ye çare olarak Marshall’a Kennen veren DarkPassage cephesi, aynı zamanda alt koridor ikilisinden memnun olacak ki tercihlerini yine aynı ikiliden yana kullandılar.

İlk kan dakika 4’te Wisdom’un üst koridora baskın yapması ile dökülecekti ama Marshall’ın burayı harika oynaması ve Wisdom’un kararsızlığı sonucu ilk kan Marshall’da kaldı ve Şimşek Gibi(E) yeteneği ile de buradan kaçarak hem bire birde skor almış oldu hemde ölmeden kaçmayı başardı.

Maç boyunca mükemmel oynayan Taikki, Wisdom’a adeta ‘’Abi Zac öyle değil böyle oynanır’’ dedi.  Neredeyse maç boyunca her yerdeydi ve takım arkadaşları ile skorları toplayarak DarkPassage’nin çok üstün bir şekilde Dakika 28’de durumu 2-2’ye getirmesini sağladı.

  1. Maç özetini buradan izleyebilirsiniz;

 

5. Maç

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora 5. Seçim Ekranı

Team Aurora Kadrosu; Üst Koridor Gnar, Orman Gragas, Orta Koridor Le’Blanc, Alt Koridor ikilisi Kog’maw ve Janna

DarkPassage.BKMexpress Kadrosu; Üst Koridor Kennen, Orman Sejuani, Orta Koridor Jayce, Alt koridor ikilisi Varus ve Lulu

Farfetch’in iki maçtır oynadığı güzel thresh performansından Aurora cephesi rahatsız olmuş olacak ki son maç bir Thresh yasaklaması geldi. Ama Farfetch için bu sefer imza şampiyonu olan Lulu açıkta kaldı ve DarkPassage Farfetch’in ellerine Lulu’yu teslim etmiş oldu.

Maçta ilk kan henüz 3. Dakikada döküldü hemde herhangi bir ormancı katkısı olmadan. Alt Koridor arka çalısına totem bırakmaya giden Zergsting’in olmadığını fark eden HolyPhoenix-Farfetch ikilisi seviye üstünlüğü ile Ruve Sama’nın üzerine yürüdü. Yetiş,Pix!(E) yeteneğini rakibinin üzerinde kullanarak hasar çıkardı, HolyPhoenix’in de düz vuruşlarının yanına Farfetch’den gelen Tutuştur yeteneği Ruve Sama’nın Şifa ve Zergsting’in Fırtınanın Gözü(E) yeteneği onu kurtarmaya yetmedi. Ayrıca skor alınmasının yanında Ruve Sama dikkatsizliği üzerine Sıçra kullandı ama Farfetch’in tutuşturuna öldü.

Ormanda Taikki bu sefer alt koridoru rahat bırakmadı ve arka arkaya baskınlaral HolyPhoenix’i öne geçirmeyi başardı. Uzun bir süre maçı önde götüren DarkPassage dakika 21’de Orta Koridor inhibitörünü de alarak Baron’a yöneldi ama bu bir hataydı. Çünkü takım savaşı kazandınız, inhibitör aldınız ama geri dönüp can değerlerinizi yükseltmediniz ve cebinizdeki altın ile eşya almadınız ve Baron’a gittiniz. Burada son anda Baron’u almayı başaran DarkPassage ekibi karşılığında ise 3 üyesini kaybetti ve buradan nispeten avantajlı çıkan taraf Team Aurora ekibi oldu.

Maçın Kırılma Anı;

Dakika 37’de Baron önünde her iki takımında Baron almak istemesi ile savaşa girmesi oldu. Burada çok güzel bir Sıçra+Gnaaarrr!(R) kombosu yapan PANKY 2 kişiyi duvara vurarak sersemletmeyi başardı. Hemen ardından her iki destek oyuncuları karşılıklı kefaret kullanarak takım arkadaşlarının can değerlerini yükseltmeye çalıştılar. Ardından Yıldırım Yağmuru(R) ile rakiplerinin arasına daldı. Buna cevap olarak Zergsting güzel bir Muson(R) kullanarak rakibini dışarı itmekle beraber takım arkadaşlarının da canlarını yükseltmiş oldu. Ardından devreye Ruve Sama girdi ve artık dakikanın da ilerlemesi ile kazandığı güç patlamasını burada rakiplerine yansıtarak 3 kişiyi öldürdü ve savaşı takımına kazandıran isim oldu. Hemen ardından rakip üsse doğru yola çıkan Team Aurora ekibi maçı 38. Dakikada bitirerek seriyi 3-2’ye getirdi ve yarı finale yükselmeye hak kazandı.

Bu sonuçla beraber yarı finalde BAU.Supermassive’nin rakibi olan Team Aurora’yı tebrik ediyoruz.

 

Yarı Final eşleşmeleri ise şöyle;

1907Fenerbahçe vs OyunFor.Crew (12 Ağustos Cumartesi 14.00)

BAU.Supermassive vs Team Aurora(13 Ağustos Pazar 14.00)

Bu karşılaşmaları kaçırmamanızı da tavsiye ederiz. Bir sonraki inceleme videosunda görüşmek üzere.

2017 Yaz Mevsimi Ç.Final İncelemeleri; DarkPassage vs Team Aurora ve diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.