2019 Yaz Mevsimi Şampiyonu: ROYAL YOUTH

285

Royal Youth son yıllarda Türkiye espor arenasını domine eden Bahçeşehir SuperMassive ile karşılaştığı final serisinden 3-2 galip ayrılarak Türkiye Büyük Finali’nin kazananı oldu. 

BAHÇEŞEHİR SUPERMASSIVE BEKLENENİ VEREMEDİ

         Sezonun bir numaralı favorisi olan, ancak normal sezonda adeta kabus gibi bir dönem geçiren SuperMassive ekibi, tecrübesi sayesinde Yaz Mevsiminde de adını finale yazdırdı. Nispeten pek iddialı olmayan Galatasaray ekibini mağlup etmeyi başaran takım finalde de ağır basan taraf olduğunu hissettiriyordu. Öte yandan finallerin kaybedeni olarak nitelendirilen Royal Youth ise Doğuş Üniversitesi Aurora’yı 3-0’la geçerek büyük finale adını yazdırmıştı. İki takımın final mücadelesi ise birbirinden heyecanlı 5 maça sahne oldu.

FİNAL SERİSİ

         Alamet ve üst koridor üstünlüğünü yakalayan SuperMassive, ilk maçta rakibini Stomaged ve Zeitnot’un etkili geç oyunu ile devirmeyi başardı. Yaklaşık 40 dakika süren maçın sonucunda SuperMassive ekibi seriye 1-0 önde başlamış oldu.

         İkinci maçta Royal Youth alt koridordaki iyi başlangıcını ilk kana dönüştürmeyi başardı. Erken bir Baron katletmeyle kule üstünlüğünü hızlıca elde eden Royal, 27. dakika itibariyle maçı kazanmayı başardı.

         Üçüncü maçta SuperMassive orta oyunda önemli hatalar yapsa da rakibi Royal Youth ekibinin makro eksiklikleri sayesinde maçı önde götürmeyi başardı. 30. dakikaya doğru gerçekleşen takım savaşını kazanan takım, seride üstünlüğü yeniden ele geçirdi. 

         Stomaged önderliğinde orta oyunu önde götüren Supermassive bu gücünü Alamet’i çalarak katlamayı planladı. Kıran kırana geçen mücadelenin ileri aşamasında Royal Baron’u alsa da Kadim Ejderha’yı rakibine kaptırmaktan kurtulamadı. Takım savaşlarında daha iyi olan Royal ekibi 50 dakikaya kadar uzayan maçı kazanmayı bilerek durumu yine eşitledi.

         Üst koridordaki Jayce seçimi Royal Youth ekibine erken oyun avantajını da sağlamış oldu 5. dakika itibariyle 3 skor katkısı bulunan Jayce, Alamet’in alınmasını da sağladı. FabFab’ı da kililtlemeyi başaran Royal Baron’u ele geçirerek artık kupanın bir ucundan tutmuş oldu. Geç oyuna doğru gerektiği gibi ittirmelerini yapmayı başaran Royal final serisinin son maçını kazanmayı başardı.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız