Android için Google Play Pass programı başladı!

235

Google, Apple’ın henüz yeni tanıttığı mobil oyun abonelik sistemi Apple Arcade’e alternatif servisi Play Pass ’i resmen görücüye çıkardı. Her ay belli bir miktarda ücret ödeyerek, normalde parayla satılan oyunlara ücretsiz erişebilme imkânı tanıyan Google Play Pass her yönüyle Apple Arcade’in kopyası gibi. Mantık ve işleyiş birebir aynı.

Bu arada Apple Arcade 21 Eylül’de, Google Play Pass ise 23 Eylül’de tanıtıldı. Yani sadece iki gün arayla.

Ancak Google, Apple’ın aksine çıkışını çok daha geniş bir oyun kütüphanesiyle yapmayı başardı. Öyle ki şirketin açıklamasına göre Play Pass servisinde her biri yüksek kaliteli, özenle seçilmiş 350’den fazla oyun ve uygulama yer alıyor. Apple Arcade ile Google Play Pass arasındaki bir diğer fark ise Play Pass’in sadece oyunları değil, ücretli normal uygulamaları da kapsıyor oluşu.

10 gün deneme süreci var

Merak edenler ve denemek isteyenler için Google Play Pass ücretsiz olarak 10 günlük deneme sürecini tüm Play Store kullanıcılarına sunuyor. Sonrasında bu aboneliği aylık 4.99 dolar karşılığında devam ettirebilmek mümkün. Öte yandan Google sınırlı bir süreliğine, 10 Ekim 2019 tarihine kadar ilk 12 ay boyunca her ay 1.99 dolar ödeme yaparak Play Pass’ten faydalanma imkânını da sunmuş bulunuyor. 12 ayın sonunda ise ücret 4.99 dolar olarak güncellenecek.

Nasıl abone olunur?

Apple Arcade ve Google Play Pass insanların oyun satın alma alışkanlıklarını kökten değiştirmeye aday, son derece yenilikçi servisler olarak nitelendirilebilir. Şuan her iki servis hakkında da olumlu veya olumsuz yorum yapmak için erken sayılır. Ancak Google Play Store’u açtıktan sonra sol taraftaki açılır menüyü çekip Play Pass’e basan kullanıcılar, hizmete abone olmaya hemen başlayabilirler.

Eğer bahsi geçen menüde Play Pass ibaresini göremiyorsanız endişelenmeyin! Servis henüz yeni olduğu için sizin cihazınıza gelmemiş olabilir. Bu durumda tek yapmanız gereken beklemek.

Rekabette kim öne geçecek?

Mobil işletim sistemi ve cep telefonu pazarında zaten kıyasıya rekabet eden Google ve Apple, bakalım yeni abonelik hizmetinde nasıl performans gösterecekler?

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız