Antstream, Atari VCS için retro oyun abonelik sistemi geliştirdi

215

Bir dönem Nintendo ile birlikte oyun sektörünü şekillendiren ve halen daha oyunları dillere pelesenk olan Atari, VCS adını verdiği retro oyun konsolunu ilk duyurduğunda bu cihazın hem modern hem de nostaljik oyunlar için ideal platform olacağını belirtmişti. Görünen o ki şirket verdiği bu sözde durmakta gayet kararlı.

Yapılan son açıklamada Atari, Antstream Arcade ile işbirliğine gidildiğini ve VCS’nin “yüzlerce retro oyun”dan oluşan geniş bir kütüphaneye sahip olacağını duyurdu. Antstream tüm bu oyunları tıpkı PS Plus veya Xbox Game Pass gibi ücretli abonelik programına kayıt olan kullanıcıların beğenisine sunacak.

Aslına bakılırsa bahsi geçen abonelik servisi halihazırda kayıt olunabilir durumda. Ancak Atari’nin açıklamasına göre Antstream sadece VCS platformu için özel bir “Atari Edition” programı başlatacak. Antstream’de mevcut bulunan retro oyunlara ek olarak 50 klasik Atari oyunu daha VCS abonelerinin beğenisine sunulacak.

VCS kumandalarıyla uyumlu olacak

Bu arada Antstream’in kütüphanesinde yer alacak oyunların tamamı, VCS kumanda opsiyonlarıyla tam uyumlu olacak. Bu da isterseniz klasik joystikle, isterseniz de modern oyun koluyla rahatlıkla oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Aralarında Adventure, Night Driver, Pong, Tempest 2000 ve Yars’ Revenge gibi yapımların da bulunduğu bazı oyunlar ise sadece Atari platformunda oynanabilecek.

Ücreti de belli oldu

Atari VCS platformunda Antstream servisine kayıt olmak için yıllık 95.88 dolar ödeme yapmak gerekecek. Bu da aylık 7.99 dolar gibi bir ücrete tekabül ediyor. VCS konsol sahipleri servise kayıt olduktan sonra 1 ay boyunca ücretsiz deneme yapabilecekler. Atari’nin bir diğer açıklaması ise Antstream’le ortaklaşa çalışarak zaman içerisinde servise daha fazla klasik oyun ekleyecekleri ve unutulmaya yüz tutmuş anıları tekrardan canlandıracakları yönünde oldu.

Şuan için Atari, VCS’nin çıkış tarihini Mart 2020 olarak belirlemiş durumda. Bu tarihten sonra konsolun nasıl bir performans sergileyeceğini görecek olmak kesinlikle heyecan verici. Çünkü o tarihlerde Microsoft ve Sony’nin de yeni nesil konsollarını tanıtmaları bekleniyor. Muhtemelen önümüzdeki dönemde Atari VCS’e dair daha fazla detaylı bilgiye ulaşmış olacağız. Takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız