Assassin’s Creed Odyssey duyuruldu

850

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, bir sonraki Assassin’s Creed oyununa ilişkin açıklamayı beklenenden erken yaparak takipçilerini şaşırttı. Buna göre yeni oyunun ismi Assassin’s Creed Odyssey olacak. Tahminler Ubisoft’un oyunu 12 Haziran’daki E3 2018 konferansında duyuracağı yönündeydi, ancak geçtiğimiz gün Twitter’dan yapılan paylaşımla oyunun müjdesi erkenden verildi. Muhtemelen E3 konferansında oyuna ilişkin daha detaylı açıklamaya ve merak edilen sorulara cevaplara yer verilecektir. Kim bilir, eğer şanslıysak oyun içinden yeni videolar da oyuncuların beğenisine sunulabilir.

Assassin’s Creed Odyssey duyuruldu - ProGamerTR

5 saniyelik kısa bir video paylaşıldı

Aslına bakılırsa Twitter’dan yapılan paylaşıma bakarak Assassin’s Creed Odyssey’e dair pek fazla bir çıkarımda bulunabilmek mümkün değil. Çünkü paylaşılan video yalnızca 5 saniye uzunluğunda. Odyssey isminden de anlaşılacağı üzere oyun antik Yunan topraklarında geçecek ve yine videodaki 300 Spartalı filmini andıran sahneye bakarak Spartalı savaşçıların oyunda ayrı bir yer edineceği çıkarımında bulunabiliriz.

Yukarıdaki videoyu izleyerek siz de bir sonraki Assasin’s Creed oyunu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Videoda yer alan Spartalı bir savaşçı, kim olduğunu bilmediğimiz bir karakteri tekmeleyerek uçurumdan aşağıya yuvarlıyor, tıpkı 300 Spartalı filminde olduğu gibi. Öte yandan Assassin’s Creed Odyssey oyununun logosunda Spartalıların kullandığı bir miğferin ortasında anahtar deliği görülüyor. Hal böyle olunca Spartalılar, Assassin’s Creed Odyssey oyununda kilit rol üstlenecek denilebilir.

Bunların dışında bol bol aksiyon, macera, bulmaca çözme ve heyecan dolu dakikaların oyuncuları bekliyor olacağı kesin gözüküyor.

Assassin’s Creed Odyssey duyuruldu - ProGamerTR

Oyun Antik Yunan’da geçecek

Antik Yunan döneminde geçmesi planlanan oyuna ilişkin elimizde yukarıdaki satırlar haricinde pek fazla bir bilgi yok. Ubisoft’un Assasin’s Creed tutkunlarını lk kez Yunan topraklarına götürmesi, oyuncular tarafından beğenilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Antik Mısır’da geçen Assassin’s Creed Origins oyunculardan tam not almayı başarmıştı. Muhtemelen aynı durum Odyssey için de geçerli olabilir.

Evet, şimdi meraklı gözler E3 konferansının başlayacağı 12 Haziran tarihine çevrilmiş durumda. Saat 12:30 itibariyle başlayacak olan etkinlik kapsamında aralarında Ubisoft’un da bulunduğu birçok firma yeni oyunlarını görücüye çıkaracak.