Battlefield 1’in They Shall Not Pass DLC’si artık ücretsiz!

741

Tanıtım fragmanıyla milyonlarca kişiyi heyecanlandıran, ancak son dönemde eski parıltılı günlerinden çok uzak kalan Battlefield 1 şimdilerde hayatının çöküşünü yaşıyor. EA ve DICE’nin bir sonraki Battlefield oyununa ne isim vereceği muhtemelen önümüzdeki ay düzenlenecek olan E3’te belli olacak. Tahminler, Ekim ayına gelindiğinde Battlefield 2018’in çıkacağı yönünde. Hal böyle olunca Battlefield 1 için yeni içerik ve DLC’lerin çıkışı da hayli yavaşladı. Eski DLC’ler ise BF1 hayranları için artık ücretsiz olarak yayınlanıyor.

Son tarih 16 Mayıs

Bugünden başlayarak 16 Mayıs tarihine kadar Battlefield 1’in ilk DLC paketi They Shall Not Pass (TSNP) bedava olarak indirilebilecek. PC, PS4 ve Xbox One platformlarını kullanan oyuncular geçtiğimiz yıl 14 Mart’ta satışa sunulan DLC’yi kütüphanelerine ekleyebilecekler.

TSNP’de neler yeni?

Oyuncular TSNP ile ilk kez Fransız ordusundan karakterleri seçebilmeye başladılar. Yeni haritaların yanı sıra Verdun Tepeleri, De Vaux Kalesi ve Soissons ile Rupture isimli bölgeler de oyundaki yerini almıştı. “Hendek Baskıncısı” adı verilen askerî sınıfın eklendiği DLC’de oyunculara arasında Ribeyrolles 1918 SMG ve Lebel Model 1886 keskin nişancı tüfeği gibi birçok silahı kullanabilme imkânı da tanınmıştı.

En iyi DLC olarak gösteriliyor

Bugüne dek Battlefield 1 için piyasaya çıkan tüm DLC’ler arasında TSNP’nin ayrı bir yere saip olduğunu söyleyebilmek mümkün. Hayranlar tarafından çok sevilen haritaların ve silahların yer aldığı DLC, kısa süre içinde çoğu BF1 oyuncusunun beğenisini kazanmayı başarmıştı. Şimdilerde bu DLC’nin tamamen ücretsiz olması, bugüne dek çeşitli sebeplerden dolayı TSNP’yi oynayamayan kişiler için kesinlikle iyi bir haber. Ancak bunun için 16 Mayıs’tan önce DLC’yi indirmek gerekiyor.

Geleneksel olarak Battlefield oyunları, tıpkı GTA 5’in günümüzde yaptığı gibi vitrinde uzun süre kalmasıyla biliniyor. Halen daha sunucu ücreti ödeyip Battlefield 3 ve Battlefield 4 oyunlarıyla vakit geçirmeye devam edenlerin sayısı hiç de az sayılmaz. Hal böyle olunca EA ve DICE, eskimeye yüz tutan TSNP gibi DLC’leri ücretsiz hale getirmekten çekinmiyor.

Bakalım, önümüzdeki aylarda BF1’e yeni DLC’ler çıkacak mı? Yoksa bambaşka bir Battlefield deneyimiyle mi karşılaşacağız? Bu soruların cevabını zaman içinde bulmayı umuyoruz.