BATTLEFİELD 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

1593

BATTLEFİELD 4 HAKKINDA

Battlefield 4 birinci şahıs nişancı oyunudur ve Electronic Arts tarafından 2013’te yayınlanmıştır. Oyun 2011’de çıkan Battlefield 3’ün devamıdır. Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için yayınlanmıştır.

Battlefield 4 bütün eleştirilerden olumlu sonuç almış, özellikle de online modu ve grafikleri oyunu ön plana çıkarmaktadır.

BATTLEFİELD 4 OYNANIŞ

Ekranın sol altında harita ve pusula, ve görevle ilgili hedefler; sağ altında ise silah bilgileri yer almaktadır.

Oyunda Battlefield 3’te olduğu gibi bazı silahların iki çeşit atış modu vardır; bunlardan biri tekli atışken, diğeri de çoklu atış modudur. Bu silahlardan bazıları tek oyuncu modunda düşmanların yerlerini belirleyebilir ve kimisi de bunu çevrim içi modunda yapabilir, bu sayede takım arkadaşları için bu düşmanlar işaretlenmiş olur. Mermilerin düşüşü Battlefield 3’e göre değiştirilmiş ve çevre ile uyumlu hale getirilmiştir. Ek olarak oyunculara hayatta kalması için daha çok imkan sunulmuş, önden gelen bıçak saldırılarını engelleyebilme gibi özellikler eklenmiştir.

BATTLEFİELD 4 OYUN MODLARI

Oyunda iki ana mod bulunmaktadır. Senaryo modu ve multiplayer yani arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çok oyunculu mod.

Battlefield 4 Senaryo Modu

Senaryo modu, çevrim içi moddaki bazı silahların açılması için oynaması zorunlu bir moddur. Bunun yanında senaryo modu ile açılabilecek özelliklerin bir diğer parçası ise çevrim içi modda kullanılan “dog tag”lerdir. Bu özelliklerin açılması için gerekli olan “mühimmat kutuları” ise senaryo modunda oyuncuya çeşitli konularda destek sunar.

Battlefield 4 Multiplayer Modu

Battlefield 4’ün çok oyunculu modunda 64 oyuncuya kadar destekli 3 oynanabilir taraf bulunmaktadır: Birleşik Devletler, Çin ve Rusya. Oyuna yeni eklenen ve en son Battlefield: 2142’de görülen “Commander Mode”, bir oyuncuya takımına yardım etmesi ve onlara rota çizmesi için imkan sunmaktadır. Ayrıca, “Commander” haritadaki oyuncuları görebilir ve takımına buna göre taktiksel yardımda bulunabilir, oyuncuları araçlara yönlendirebilir ve önemli hedeflerin bombalanması için çağrıda bulunabilir. Bu kodların yanısıra bir de izleyici modu bulunmaktadır, bu mod sayesinde başka oyuncular o oyunu üçüncü şahıs nişancı modunda takip edebilir.

BATTLEFİELD 4 HARİTALAR

Siege of Shanghai, Paracel Storm, Zavod 311, Lancang Dam, Flood Zone, Rogue Transmission, Hainan Resort, Dawnbreaker, Operation Locker ve Golmud Railway’dir.

Oyun Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan fragmana göz atabilirsiniz.

BATTLEFİELD 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

 

Battlefield 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Donanımlar Minimum Gereksinimler

Önerilen Gereksinimler

İntel İşlemci Core 2 Duo E6600 2.4GHz Core i7-930 Quad 2.80GHz
Amd İşlemci Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ Phenom II X6 1055T
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 8800 GT GeForce GTX 660
AMD Ekran Kartı Radeon HD 3870 Radeon HD 7870
VRAM 512 MB 2 GB
RAM 4 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win Vista (32) Win 7 (64)
DirectX DirectX 10 DirectX 11
Saklama Alanı 30 GB 30 GB

 

Battle Field’in diğer serilerinin sistem gereksinimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri ne buradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri ne de buradan ulaşabilirsiniz.