BlueStacks 4 ile PC’de Android oyunları artık daha akıcı!

846

Günümüzde satılan akıllı telefonlar, özellikle de pahalı olanlar, bilgisayarlar üzerinde yapılan neredeyse her işlemin üstesinden kalkabilecek kadar güçlü olabiliyorlar. Ancak söz konusu grafik gücü ve işlemci olduğu zaman bilgisayarlar her zaman için kesinlikle bir adım daha önde.

Özellikle de bu gücü mobil uygulamaları ve oyunları çalıştırmak için kullanmak günümüzde hayli yaygın. BlueStacks isimli program sayesinde akıllı telefonu bilgisayarla eşleştiren ve iki cihaz arasında görüntü transferini sağlayan oyuncular, bu yolla mobil oyunları daha büyük ekranda, klavye ve fareyi kullanarak oynama avantajını elde etmiş oluyorlar.

BlueStacks 4 ile PC'de Android oyunları artık daha akıcı! - ProGamerTR

Bugüne kadarki en iyi yazılım

Android uygulama ve oyunlarını PC platformunda çalıştırabilmek için kullanabileceğiniz sayılı uygulama var. Ancak bunların içinden en iyi olanı, Windows ve macOS işletim sistemlerini destekleyeni kesinlikle BlueStacks. Tamamen mobil oyuncuların ihtiyaçları hedef alınarak geliştirilen bu yazılım, kullanıcıları teknik detaylara boğmadan oyunları PC’de açabilme gibi bir avantaja da sahip.

Galaxy S9 Plus ve iPhone X’ten güçlü

Şimdilerdeyse BlueStacks’ın 4 numaralı yeni sürümü yayına alındı. Şirket tarafından paylaşılan basın bülteninde yeni sürümün Lineage 2 oynarken Galaxy S9 Plus’dan yüzde 31.25 oranında daha hızlı olduğu çalıştığı açıklandı. Keza popüler PUBG oyununda bu değer yüzde 12.5 oranında.

Test esnasında kullanılan 650 dolarlık 2016 model AsusX555UB-NS71 model isimli dizüstü bilgisayarda 6. nesil Intel Core i7 işlemci, 8 GB RAM ve 2 GB NVIDIA GeForce 940M ekran kartının yer aldığı bilgisini de paylaşmış olalım. Bu veriler görece olarak eski bir bilgisayarın dahi BlueStacks 4 ile muhteşem bir mobil oyun deneyimi yaşatabileceğini gösteriyor. Programı yeni çıkan güçlü bir bilgisayarda çalıştırmak, kuşkusuz bu deneyimi daha da iyileştirecektir.

Arayüzü artık daha sade

BlueStacks 4 ile meydana gelen yenilikler teknik tarafla sınırlı değil elbette. PC yazılımının arayüzü artık eskiye nazaran daha sade ve kullanışlı hale getirilmiş. Görünüşü hiç olmadığı kadar özelleştirebilme avantajını bünyesinde barındıran program, duvar kağıdı desteğine de kavuşmuş. Puanlarla satın alabileceğiniz fiziksel ve dijital bazı eşyalar da BlueStacks 4’teki yerini almış durumda.