Borderlands 3’ün çıkış tarihi yanlışlıkla sızdırıldı

646

Bundan bir hafta kadar önce oyun stüdyosu Gearbox, serinin son yapımı olan Borderlands 3 ’ü resmen duyurdu. Uzun süredir yapılması beklenen açıklamanın oyuncular tarafından pek de beğeniyle karşılandığını söyleyebilmek mümkün değil, çünkü duyuru metninde Gearbox Borderlands 3’e dair detayları açıklamaktan kaçınmıştı. Bahsi geçen bu detayların başında ise oyunun çıkış tarihi bilgisi yer alıyordu. Şimdi ulaştığımız yeni bilgiler ise stüdyonun Borderlands 3’ün çıkış tarihini yanlışlıkla sızdırmış olabileceğine işaret ediyor.

Borderlands 3'ün çıkış tarihi yanlışlıkla sızdırıldı - ProGamerTR

Bu sabah Borderlands 3’e ati resmî Twitter hesabından yapılan ve kısa sürede kaldırılan tweet, oyunun piyasaya sürüleceği kesin tarihi içeriyordu. Hayranları oyunu ön sipariş yöntemiyle satın almaya teşvik eden paylaşımda “13 Eylül’de ortalık karışacak! Şimdiden Gold Weapon Skins Pack için ön sipariş verin!” ibaresi kullanılmıştı. Bunun 1 Nisan şakası olmadığını düşünürsek, Gearbox’un Borderlands 3’ü tüm platformlarda 13 Eylül tarihinde yayınlayacağı çıkarımında bulunabiliriz.

Paylaşım apar topar silindi

Yalnız şunu da belirtmekte fayda var: Gearbox’un sosyal medya yöneticileri bu paylaşımı apar topar yayından kaldırdı. Fakat IGN bu esnada ekran görüntüsü almayı başarmıştı. Sonradan IGN editörleri Gearbox’a ulaşıp bu paylaşımın doğru olup olmadığını sordular, ancak konuya ilişkin herhangi bir açıklamaya ulaşamadılar.

Epic Store’a özel mi olacak?

Borderlands 3’ün çıkış tarihinin 13 Eylül olup olmadığı sorusu yakın tarihte cevap bulacak gibi gözükmüyor. Ancak ilk kez ResetEra forumlarında görülen yeni bir Twitter paylaşımında Borderlands 3’ün kapağının sol alt köşesinde Epic Games Store filigranının olduğunu ortaya çıkardı. Bu durum da oyunun sadece Epic Games’in özel oyun mağazası Epic Store’da yayınlanacağına dair yeni bir söylentinin ortaya çıkmasına yol açtı.

Daha sonra ne oldu dersiniz? Tıpkı Borderlans 3’ün Twitter hesabındaki ilk paylaşım gibi bu filigranlı paylaşım da apar topar ortadan kaldırıldı.

Tüm bu olan bitene bakıp Gearbox’un ortalığı iyice karıştırdığını ve bu süreci iyi yönetemediğini düşünebilirsiniz. Fakat şu da bir gerçek: Gearbox kendi hayranlarını trolleyip dalga geçmeyi seven bir stüdyo. Yani tüm bunların 1 Nisan şakası olması veya Gearbox tarafından bilinçli yapılması söz konusu.