Bu Hafta Dark Passage.Dominos ile Karşınızdayız!

1168

E-Spora olan ilgi her geçen gün artıyor. Ülkemizde dahi büyük küçük yüzlerce e-spor kulübü kurulmuş durumda. Galatasaray, Fenerbahçe gibi köklü spor kulüpleri, iş dünyasının önemli isimleri ve daha bir çok alandan e-spor kulüplerine yatırımlar geliyor.

Şimdiden binlerce taraftara ulaşan takımların da, amatör ruhla kurulan profesyonel takımların da anlatacak hikaye ve hedefleri var. Biz de ProGamerTR olarak her hafta size bu kulüpleri kendi sözleri ve samimi ropörtajları ile anlatmaya başlıyoruz.

Siz de takımınızı duyurmamızı isterseniz bize info@progamertr.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlk hafta konuğumuz Türkiye’ nin en köklü e-Spor kulüplerinden Dark Passage.Dominos

Bu hafta Dark Passage Dominos ile karşınızdayız! - ProGamerTR

Takım ne zaman kuruldu? Kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?

Takım 2003 yılında ilk olarak CS:GO oyunu için kuruldu. Takımın oyuncu ve kurucuları olarak yurt dışındaki ve yurt içindeki turnuvalara katılıyorduk. Uzun süre böyle ilerledikden sonra League of Legends turnuvalarına katılmak için LoL takımımızı kurduk. Takımın antrenmanlarını yapabilmesi için de Kadıköy’ de Dark Passage Gaming House’ u açtık. Burada hem takımın lisanslı ürünlerini satıyoruz hem de e-sporla ilgilenen herkesin keyifli vakit geçirebileceği bir ortam hazırladık. İnsanların yoğun ilgisinden sonra takımın antrenmanları için adresini veremeyeceğimiz yeni bir yer tuttuk. Takım ve koçlar burada antrenmanlarını yapıyorlar.

Bu hafta Dark Passage Dominos ile karşınızdayız! - ProGamerTR

Hangi oyunlarda mücadele veriyorsunuz? Başka takımını kurmayı planladığınız oyun var mı?

Bu hafta Dark Passage Dominos ile karşınızdayız! - ProGamerTRŞu anda LoL, CS:GO ve Pubg takımlarımız var. Pubg takımını yeni kurduk, LoL takımımıza yeni transferler yaptık. Şu anda bütün konsantrasyonumuzu bu takımlara ayırmış durumdayız. Ama ileride farklı oyunlar neler olabilir diye de araştırmalarımız var.

Ne sıklıkla antrenman yapıyorsunuz?

Haftanın 3 günü lig maçları var. Bu günlerin dışında haftanın 1 günü de tüm oyuncular izinli oluyorlar. Geri kalan günlerde 8 saatlik bir antrenman programımız var. Lig zamanı yoğun bir antrenman programımız var. Antrenmanlarda yeni stratejiler ve rakip analizleri üzerine duruyoruz. Takımımız da genel olarak tecrübeli oyunculardan oluşuyor. Bu açıdan birbirlerine uyum sağlamaları daha hızlı oluyor.

Bu hafta Dark Passage Dominos ile karşınızdayız! - ProGamerTR

Kakao

Favori karakteri: Ezreal

Pozisyon: Mid Jungle

 

Türkiye’ ye transfer hikayenden bahseder misin?

Bir çok başka teklif aldım ama buraya gelmemin bir temel sebebi var. Geçtiğimiz sezon takımımın büyük kısmı çaylaklardan oluşuyordu. Açıkçası onların oyununa odaklanmaktan kendime yeterince konsantre olamıyordum. SuperMassive’in teklifini gördüğümde kadroyu inceledim. Tecrübeli ve çok iyi oyunculardan kurulduğunu anladıktan sonra buraya gelmeye karar verdim. Böylelikle kendi performansımı rahatça sergileyebilecektim. Yanımda da iyi bir destek oyuncusu getirirsem en üst noktaya ulaşacağımıza dair şüphem yoktu.

Boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz mesela? Türkiye’ye alıştınız mı?

Henüz pek fazla şey yapmıyorum. İzin günümde de tekli dereceli sıramı yükseltmek için oyun oynuyorum. Bazen alışveriş yapıyoruz. Onun dışında da takımla beraber yemek yiyebileceğimiz güzel yerlere gidiyoruz.

League of Legends dışında da oyunlar oynuyor musunuz?

Eskiden PUBG oynuyorduk ama şimdi Fortnite’ı keşfettik. Kesinlikle çok eğlenceli.

 

Takımla ilgili gelişmeleri aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.