Capcom yeni bir ‘remake’ geliştirmeye başlamış bile!

138

Japon oyun geliştiricisi Capcom ’un seneler önce piyasaya sürdüğü Resident Evil 2’nin yaşı yeten oyuncular tarafından hala daha “Ne oyundu be!” diye anıldığı söylenebilir. Hatırlanacağı üzere şirket, serinin çok sevilen bu oyununun “remake”, yani güncel teknolojilere uyarlanmış versiyonunu geliştirerek hayranlarını sevince boğmuştu. Şimdilerde ise ortaya yeni bir iddia daha atıldı. Söylenen o ki Capcom önümüzdeki yıl içinde piyasaya sürmek üzere bir başka Resident Evil oyununun remake versiyonu üzerine çalışıyor.

Spawn Wave isimli YouTube kanalı tarafından ortaya atılan bu iddia henüz teyide muhtaç. Hiçbir resmî kanal tarafından doğrulanmadığı için temkinlik yaklaşmakta fayda var, evet, ancak aralarında Eurogamer’in de bulunduğu birçok oyun blogu iddiaları ciddiye almış gözüküyor.

Henüz erken olduğu için detaylar da netlik kazanmış değil. Nitekim Spawn Wave de oyunun çıkış tarihine dair kesin bir öngörüde bulunamıyor. Fakat Eurogamer’in Capcom’a yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiler, oyunun halihazırda geliştirme sürecinde olduğu yönünde.

Resident Evil 3’ün remake versiyonundan çok şey bekleniyor

Hafızalarımızı hızlıca yoklayalım: Bu yılın Ocak ayında Capcom, Resident Evil 2’nin remake sürümünü oyuncuların beğenisine sunmuştu. Şaşırtıcı ve beklenmedik bir şekilde hem hayranlardan, hem de oyun eleştirmenlerinden geçer not alan yapım bu yılın Oyun Ödülleri’nde Yılın En İyi Aksiyon / Macera Oyunu ödülüne layık görülmüştü.

Hal böyle olunca oyuncuların Capcom’dan beklentisi artıyor ve Resident Evil 3’ün remake sürümü için de aynı özenin gösterileceği tahmin ediliyor. Resident Evil 2 remake’inin çok satması ve beğenilmesi, Capcom’u serinin diğer yapımlarını da yenileyerek piyasaya tekrardan sürme yoluna itebilir. Tabii bu biraz da ikinci remake olan Resident Evil 3’ün başarısına bağlı olarak değişecek. PS4, Xbox One ve PC platformu için çıkış yapması beklenen oyunun Nintendo Switch uyumluluğuna dair ise elimizde hiçbir ipucu yok.

Capcom cephesinden cevap yok

Beklendiği üzere meraklı bakışların üzerine çevrildiği Capcom cephesinden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Eurogamer’in muhabirleri cevap alamamış olsa da oyunun 2020 yılında piyasaya çıkacağı iddiasında kararlı. Muhtemelen ilerleyen süreçte Resident Evil 3’ün remake’ine ilişkin daha fazla detayı, sistem ve donanım gereksinimlerini öğrenmiş olacağız.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız