TAVERN BRAWL’DA BU HAFTA : CART CRASH AT THE CROSSROADS

İki deste karışırsa ne olur? / Tavern Brawl : 14.16.2017

CART CRASH AT THE CROSSROADS 14 Haziran itibari ile yeni haftanın Tavern Brawl oyunu erişime açıldı. “Cart Crassh at the Crossroads” adıyla karşımıza çıkan yeni konsept, Tavern Brawl’ın oyuncuların beğenisine sunulmasından bu yana dördüncü kez karşımıza çıkmakta. Bu sebeple uzun zamandır Heartstone oynayan oyuncuların aşina olduğu bir Tavern Brawl konsepti ile karşı karşıyayız.

Cart Crash at the Crossroads iki farklı classa ait kartların tek bir destede birleşmesi şeklinde karşımıza çıkmakta. Oyuna başlarken herhangi bir class seçmekte ve rastgele kartlardan oluşturulmuş bir deste ile oyuna başlamaktasınız. İlk turda karşınıza çıkan bir seçim ekranı vasıtası ile size sunulan üç farklı class’tan birini daha seçerek destenize yeni kartlar eklenmesini sağlamakta ve rakibinize karşı iki farklı class’ın ve natural kartların karışımından oluşan bir deste ile mücadele etmektesiniz.

Cart Crash at the Crossroads, “o kart benim destede olsa ne güzel olur” düşüncesini bir nebze olsun gerçekleştiren ve oyunu daha eğlenceli hale getiren brawl konseptlerinden bir tanesi. Standart oyunlarda ortaya çıkan “rakibinizin seçmiş olduğu class’a karşı otomatik savunma ve hamle üretme mekanizmasına” karşı rasgele belirlenen desteler ve yükseltilen şans faktörü ile alacağınız keyfi daha da arttırmakta.

Sonuçta Tavern Brawl’ın açılış ekranında yer alan ufak notta da dediği gibi “…its just for fun!” ( sadece eğlence / keyif için)

CART CRASH AT THE CROSSROADS

Genel Bilgiler

  • Tavern Brawl konsepti içerisinde dördüncü kez karşımıza çıkmakta.
  • Brawl içerisinde ilk görülüşü 51. Haftada oldu (1 Haziran 2016)
  • Brawl ile tamamladığınız günlük görevlerde ilk seçtiğiniz class geçerli olur.

Oynanış Mekanizması

  • Tavern Brawl menüsü içerisinden istediğiniz bir hero/ class seçilerek oyuna girilir.
  • Seçtiğiniz hero/class’a yönelik olarak 11 class + 8 natural karttan oluşan rastgele bir deste verilmekte.
  • İlk turunuzda açılan seçim ekranından size sunulan hero/ class’lardan birini seçerek destenize 11 kart daha eklenmekte.
  • İlk seçtiğiniz hero/ class’ı ikinci kez seçemezsiniz.

CART CRASH AT THE CROSSROADS, Journey to un’goro ve diğer Hearthstone yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.