Counter-Strike: Global Offensive Çin’de Ücretsiz Oldu

1538

Valve sonunda Çin’e Counter-Strike: Global Offensive’yi getirdi.

Perfect World’ün sonucuna bakılarak – ülkede en çok yayım yapan firma- CS:GO’yu şu anda Çin’e yayınlama kararına varıldı. Oyun F2P olarak sadece kişiliğini Valve’ye onaylatan oyunculara sunulucak. Bu Perfect World üyeliği açıp bir kaç detay verilerek olacak. Ama detay vermek veya uğraşmak istemeyen oyuncular hala satın alabilir. İki durumda da oyunculara Prime verilecek. Prime oyunculara Prime-only Eşleştirme imkanı sunacak.

Valve lokal serverları düşük ping ile sunuyor. Bu batıdaki Prime türüne benziyor. Batı Prime’ında telefon numarası doğrulaması gerekiyor. Perfect World ile katılan oyuncular ilk ay bir adet Grafiti ve iki sticker’ı bedavaya alacak. Satın alım ise gelecek ay başlayacak. Bu hareket uzun zamandır bekleniyordu ve Crossfire’ı geçmesi için yapıldı -Crossfire f2p olarak dünyanın en büyük fps shooterlarından ve Çinde çok oynanıyor. İronik olarak Crossfire Classic, Counter-Strike sayesinde duyuldu çünkü pratik olarak CS 1.6’dan aldığı ve klonladığı haritalar ile büyüdü.

Counter-Strike: Global Offensive oyuncu sayısını yükseltse de Steam’de şu anlık kral PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak kalacak gibi görünüyor.

1 YORUM

Comments are closed.