CS:GO da PUBG’ye özendi: Danger Zone modu geldi!

2057

Dijital oyun mağazası Steam’in sahibi Valve, herkesin bildiği üzere aslında bir oyun geliştirme stüdyosu. Son dönemde asıl vazifesinden uzaklaştığı yüzünden eleştirilen firma, popüler nişancı aksiyon oyunu CS:GO için yeni bir güncellemeyi yayına aldı. Bu güncellemede Danger Zone adı verilen yeni bir oyun modu da yerini almış bulunuyor.

CS:GO da PUBG'ye özendi: Danger Zone modu geldi! - ProGamerTR

Danger Zone nedir?

Türkçeye “Tehlikeli alan” olarak çevirebileceğimiz Danger Zone modu aslında PUBG, H1Z1 ve Fortnite yapımlarından aşina olduğumuz “Battle Royale” konseptinin CS:GO ’ya özgü bir uyarlaması. An itibariyle ücretsiz indirilebilen CS:GO ’nun yeni “Danger Zone” modunu oynamak multiplayer modunun aksine kesinlikle bedava.

Önceden sızdırılmıştı

Aslına bakılırsa CS:GO’ya battle royale modunun uyarlanacağına dair haberler 2018 yılının ilk günlerinden itibaren gündeme gelmeye başlamıştı, ancak Valve bugüne dek bu iddialar hakkında bir yorum yapmaktan kaçınmıştı. Bugün yapılan resmî duyuruyla birlikte Valve, yeni güncellemede Danger Zone modunun bulunacağını teyit etmiş oldu.

Oyuncular Danger Zone’u hem tek başlarına, hem de ekip halinde oynayabilecekler.

Yeni battle royale modu, önceden CS:GO oynamış olan oyunculara “Sadakat Rozeti”ni ücretsiz olarak verecek. En fazla 3 kişiden oluşan ekipler de birbirleriyle mücadeleye girip diğer tüm battle royale oyunlarında olduğu gibi hayatta kalmayı başaran son kişi olmaya çalışacaklar.

En fazla 18 kişi katılabiliyor

Danger Zone modunda oynanan bir maça en fazla 18 kişi katılabilecek. Oyuncular harita üzerindeki belli bölgeleri işaretleyerek o alanda çatışabilecekleri gibi, yerde bulunan silah ve mühimmatları da çantalarına doldurabilecekler. Keza PUBG’de olduğu gibi havadan paraşütle yere inen kasaları açarak çeşitli silahları kullanmaya başlayabilecekler. Öte yandan Valve, oyundayken özel bir hedefi yok etmeleri veya belli bir sınıra ulaşmaları durumunda oyunculara ekstra ödüller de vaat edecek.

Bu arada Valve’in açıklamasına göre mevcut tüm CS:GO oyuncularının hesapları otomatik olarak Prime statüsüne yükseltilecek. Prime statüsünde olan oyuncular da Danger Zone Kasası’nın yanı sıra sadece deneyim puanlarıyla kazanılabilen Souvenir MP5-SD | Lab Rats silahını açabilecekler. Danger Zone oynadıkça XP biriktirebilmek de mümkün olacak.