Death Stranding ‘in PC versiyonu için yeşil ışık yandı!

173

Kojima Productions’un elinden çıkacak ilk oyun Death Stranding ’in ne zaman çıkacağı bir süredir biliniyordu. Oyun PlayStation 4 platformu için resmî çıkışını gerçekleştirmiş olacak. Bugüne dek sadece PS4 konsolunda oynanabileceği söylenen oyunun başka bir platformda da, PC’de de oynanabileceği ortaya çıktı. Evet, yanlış duymadınız. Bizzat Kojima Productions’un Twitter hesabından yapılan açıklamada Death Stranding’in PS4’ün yanı sıra PC için de yayınlanacağı belirtildi.

Ortada kesin bir tarih yok

Tabii bu oyunun PC platformuna PS4 ile aynı tarihte geleceği anlamını taşımıyor. Bilindiği üzere PlayStation 4 için Death Stranding’in çıkış tarihi 8 Kasım olarak belirtilmişti. Oyunun PC versiyonunun ise 2020’nin ilk günlerinde görücüye çıkması tahmin ediliyor. Şuan için geliştirici ekip kesin bir çıkış tarihine işaret etmiş değil. Bunun için Hideo Kojima’nın ve ekibinin kabaca bir tarih belirtmesini beklemekten başka yapacak bir şey yok.

İşin aslı Kojima Productions’un oyunun PC versiyonuna dair bu zamana dek açıklama yaptığı hiç duyulmamıştı. Şimdilerde ise tek yaptıkları oyunun PC sürümünün günün birinde çıkacağını açıklamak, o kadar. Tahminlerden bir diğeri ise PC versiyonunu 4K HDR desteğine sahip olacağı yönünde. Eğer bu olursa Death Stranding’in çok yüksek donanıma ihtiyaç duyacağı söylenebilir.

Kadrosu adeta yıldızlar geçidi

Death Stranding bugüne dek oyuncular arasında en çok heyecan uyandıran ve dikkat çeken yapımların başında geliyor. Bunun sebebi, oyunda yer alan karakterlerin gerçek aktörlerden oluşuyor olması. Adeta yıldızlar geçidini andıran kadroda ise yok yok. Norman Reedus, Sam isimli ana karakteri canlandırıyor mesela. Kendisine ise aralarında Mads Mikkelsen, Guillermo del Toro, Léa Seydoux ve Troy Baker gibi ünlü isimler de eşlik edecek.

Öte yandan geçtiğimiz hafta TV sunucusu Conan O’Brien’in de oyundaki yerini alacağı ortaya çıkmıştı. Oyuncular arasında bir efsaneye dönüşen Hideo Kojima’nın stüdyosunca geliştirilmiş olması da Death Stranding’i özel kılan detaylar arasında yer alıyor.

Bakalım, PS4’te olacağı gibi PC platformunda da Death Stranding istenen heyecanı ve etkiyi uyandırabilecek mi?

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız