Death Stranding PC Versiyonu, Epic ve Steam’de aynı anda satışa çıkacak

166

Ekim ayının sonlarına doğru Hideo Kojima’nın geliştirdiği son oyun Death Stranding ’in PC’ye geleceği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak ne yazık ki oyunun çıkışı önümüzdeki yılın yaz aylarından önce gerçekleşmeyecek. Bu, uzunca bir süre daha oyunun PlayStation 4’e özel kalacağı anlamına geliyor. Öte yandan Death Stranding’in PC için kesin çıkış tarihi belli olmasa da eleştirmenlerden geçer not almayı başaran yapımın hangi satış kanallarında oyuncuların beğenisine sunulacağı öğrenildi.

Buna göre 505 Games, Death Stranding’in PC versiyonunun yayıncısı olacak. Şirket tarafından yapılan son açıklamaya göre oyun Epic Games Store ve Steam’de satışa sunulacak. Oyuncular hangi mağaza üzerinden alışveriş yapmak istiyorlarsa, onun üzerinden Death Stranding’i sepetlerine ekleyebilecekler. Nitekim an itibariyle oyun her iki mağazada da ön siparişe açılmış durumda. 505 Games’in Twitter hesabından yapılan duyuruda mağaza linkleri paylaşıldı ve oyuncuların ön sipariş verebilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Aynı anda satın alınabilecek

Death Stranding’in Epic Store ve Steam üzerinden aynı anda satışa sunulacak olması PC oyuncuları için elbette heyecan verici bir gelişme. Bilindiği üzere Epic, oyun satışlarından elde edilen geliri geliştiricilerle Steam’e kıyasla daha adil paylaşan bir mağaza. Eğer bir oyun sadece Epic Games Store’da listeleniyorsa satış geliri daha yüksek oranla geliştiriciye gidiyor. Bu sebeple çoğu bağımsız geliştirici artık Steam yerine Epic’i tercih ediyor. Kojima Productions da bu sebeple yeni oyunlarını Epic’te listeleme kararı almış bulunuyorlar.

Epic’in belirlediği bu stratejinin hedefi, kullanıcı kitlesini hızlı bir şekilde genişletmek ve pazardaki payını yükseltmek. Bu zamana kadar Epic Store’da birden çok kaliteli, yüksek profilli oyun yerini aldı. Üstelik bu oyunlar sadece Epic Games Store’a özeldi, Steam veya GOG gibi herhangi bir mağazada da listelenmediler. Bunların en öne çıkanı Borderlands 3’tü mesela.

Şuan için gözler kesin çıkış tarihinin duyurulması için 505 Games ve Kojima Productions’a çevrilmiş durumda. Yakın zamanda bu tarihin netlik kazanması beklenmiyor olsa da, web sitemizi takip ederek siz de Death Stranding’e ilişkin son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız