EA Games oyunları tekrardan Steam’de!

177

Electronic Arts ve Valve tarafından duyurusu yapılan yeni ortaklık anlaşmasına göre bugüne dek EA Games tarafından dağıtımı gerçekleştirilen oyunlar, artık Steam üzerinden de satışa sunulacak. Buna ek olarak iki şirket sadece EA Games oyunlarının yer aldığı özel bir oyun abonelik sistemini de Steam’e getireceklerini duyurdular.

Valve’nin Başkanı Gabe Newell, EA ile kurulan bu ortaklığın “Muhteşem oyunları ve abonelik servisini Steam’e getireceği” değerlendirmesinde bulundu. Keza Steam ve EA’in oyuncu toplulukları bu şekilde birbirleriyle de kaynaşmış olacaklar.

Birçok oyun Steam’de satışa çıkıyor

Peki gelelim yeni kurulan bu ortaklığın neleri kapsadığına? Elde ettiğimiz bilgilere göre EA Games tarafından yayınlanan büyük oyunların çoğu Steam’de yer alacak. İlk sırada ise Star Wars Jedi: Fallen Order geliyor. Henüz çiçeği burnundaki bu oyuna ait yeni bir tanıtım filmi de geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 20 dakikadan fazla süren oyun içi videosuyla oyuncuların dikkatini çeken oyunun yüksek hasılat toplaması bekleniyor.

EA Access oyunlarına abonelik sisteminin Steam bünyesinde başlatılmasına ise gelecek bahar aylarına gün veriliyor. Star Wars Jedi: Fallen Order da bu servisin oynanabilir ilk oyunu olacak. Keza an itibariyle bu yeni Star Wars oyununu Steam’den ön sipariş edebilmek mümkün.

Başka neler var?

Aralarında The Sims 4, Unravel 2, Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V’nin de bulunduğu birçok oyun Steam kütüphanesindeki yerini alacak. Çok oyunculu oyunlar ise çarpraz platform desteğine sahip olacağı için mevcut ilerlemeler hem EA Games’in Origin’inde, hem de Steam’de kayıt altına alınacak. Yani herkes, herkesle beraber oynama şansını yakalayacak. Üstelik bunun için ekstra bir efor sarfetmeye de gerek kalmayacak!

Sadece bunlarla sınırlı olmayan ortaklık kapsamında EA’in geliştirdiği veya yayınladığı tüm oyunlara Steam’den ulaşabilmek mümkün olacak. Bugüne dek EA Games oyunları sadece Xbox One, PlayStation 4 ve Origin ile PC’de oynanabiliyordu. Artık listeye Steam de katılmış oldu.

Bu arada Valve’nin yaptığı bir diğer açıklama da EA Access’e abone olan Steam kullanıcılarının oyun satın alımlarında indirimler ve oyun içi alışverişlerde fiyat avantajlarından yararlanabileceği yönünde.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız