Ekim 2018 Ücretsiz PS Plus Oyunları Belli Oldu

1031

Ekim 2018 Ücretsiz PS Plus Oyunları Belli Oldu - ProGamerTREylül ayının son günlerini yaşadığımız şu aralar PS Plus üyesi yüzbinlerce kullanıcı, önümüzdeki ay ücretsiz olarak yayınlanacak yeni oyunların tanıtılması için sabırsızlanmaya başladı. Neyse ki Sony yaptığı son açıklamayla Ekim 2018 için ücretsiz PS Plus oyunlarının listesini paylaştı. Her ay olduğu gibi Ekim ayında da PS Plus aboneleri birbirinden eğlenceli, kaliteli ve başarılı yapımları hiçbir ücret ödemeden temin edebilecekler.

Her yeni ayın başlangıcından 3-4 gün önce oyun listesini açıklayan Sony, bu ay da aynı stratejiyi izledi ve PS4, PS3 ile PSVR gibi farklı platformlar için seçilen oyunları kamuoyuyla paylaştı.

PS4 oyuncularını korku dolu anlar bekliyor!

PlayStation 4 sahipleri için listeye dahil olan ilk ücretsiz oyunun ismi Friday the 13th: The Game. İsminden de anlaşılacağı üzere 13. Cuma filminden esinlenerek hazırlanan bu korku dolu yapım, önümüzdeki Ekim ayında Cadılar Bayramı kutlanacağı için listedeki yerini almış olsa gerek. Karanlık atmosferi, korkutucu öğeleri ve sürükleyici senaryosuyla başından kalkamayacağınız bu oyunun yanı sıra PS Plus aboneleri için Laser League isimli yapım da oynanabilir hale gelecek.

Ekim 2018 Ücretsiz PS Plus Oyunları Belli Oldu - ProGamerTR

Single player modu bulunmayan Laser League sadece multiplayer oynanabiliyor. Kişilerin stratejik hareket etme ve refleks duyularını geliştiren yapım kesinlikle çok eğlenceli.

PS3 ve PS Vita konsol sahipleri unutulmadı

Bilindiği üzere PS3 kullanıcıları da halen PS Plus servisine abone olabiliyorlar. Ekim ayında da PS3 sahipleri için Master Reboot ve The Bridge oyunları ücretsiz olarak yayınlanacak. Özellikle The Bridge oyunu çarpraz satın alma özelliğine sahip olduğu için PS4 ve PS Vita’da da oynanabilecek. Öte yandan PS Vita sahipleri için Rocketbirds 2: Evolution ile 2064 Read Only Memories oyunları ücretsiz yayınlanacak. Bu iki oyun da PS4’le çarpraz satın alma desteğine sahip olduğu için yeni nesil konsolda sorunsuz oynanabilecek.

Son olarak PS Plus abonelerinin PlayStation VR bonus oyununu da bedavaya satın alabileceklerini belirtmekte fayda var. Sony’nin VR platformu için geliştirilen birinci oyuncu bakış açısına sahip korku oyunu Here They Lie, PSVR sahiplerinin beğenisine sunulacak.