Epic Games uygulaması Android’lerde Fortnite’in yerini aldı

181

Çıkış yaptığı günden beri kısa sürede hit haline gelen battle royale oyunu Fortnite , aklınıza gelebilecek her platformda oynanabiliyor. PC, oyun konsolları ve hatta akıllı telefon ve tabletler de buna dahil. Şimdilerde ise Fortnite’in yapımcısı Epic Games çok ufak bir güncelleme yaparak Android cihazlarda Fortnite ikonunun değiştiğini duyurdu. Bundan böyle Epic Games adını taşıyan yeni bir mobil uygulama üzerinden Fortnite kurulumu gerçekleştirilecek. Önceleri bu uygulamada doğrudan Fortnite ikonu yer alıyordu, son güncellemeyle bu değişmiş oldu ve PC’deki gibi Epic Games ikonu telefonlardaki yerini aldı.

Play Store’dan hala indirilemiyor

Epic Games ilk kez Android için Fortnite Mobile’ı tanıttığı zaman oyunun Google Play Store’da listelenmiyor oluşu ciddi eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bunun yerine oyunculardan Fortnite’in web sitesini ziyaret etmesi, QR kodunu okutarak oyunun APK’sını indirmeleri isteniyordu. Bunun güncelleme ve güvenlik noktasında çeşitli sıkıntılara yol açacağı yönünde haklı endişeler de vardı ama görünen o ki oyuncular bu duruma hızla ayak uydurdu.

Halen daha oyunu Play Store’dan indirebilmek mümkün değil. Bunun sebebi, Google’ın uygulama içi satın almalardan kestiği yüksek komisyon olsa gerek.

Fortnite kurulum uygulaması değişti

Bugün Epic Games’in Twitter hesabından yapılan duyuruda Fortnite’ı kurmaya yarayan uygulamanın güncellendiği, artık Fortnite ikonu yerine PC’deki gibi Epic Games ikonunun kullanılacağı bilgisi paylaşıldı. Bundan böyle Android kullanıcıları Epic Games mobil uygulamasını indirdikten sonra cihazlarına Fortnite’i yükleyebilecekler.

Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var: PC oyuncuları da Fortnite’i aynı buna benzer bir şekilde yüklüyorlar. Steam’de listelenmeyen oyunu indirebilmenin tek yolu, Epic’in kendi oyun mağazası olan Epic Games Store’dan sepete eklemek. PC oyuncuları Fortnite’i çalıştırabilmek ve indirebilmek için Epic Games Store programını kurmak zorundalar.

Kendi mağazasını Android’e uyarlayacak

Android cihazları için yeni getirilen bu indirme yöntemi, Epic’in yılın ilerleyen dönemlerinde Epic Games Store’u mobil platformlara uyarlayacağının da bir sinyali olarak yorumlanabilir. Eğer bu gerçekleşirse tıpkı Aptoide veya APKpure gibi Epic de kendi mağazasını (Epic Games Store) Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının beğenisine sunmuş olacak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız