Epic Store’da ücretsiz dağıtılacak olan Bad North’u kaçırmayın!

150

Fortnite’in yapımcısı Epic Games, Steam’e alternatif olarak kurduğu dijital oyun mağazası Epic Games Store’un reklam ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vermeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda her hafta en az bir adet oyunu ücretsiz yayınlayan mağaza, yeni nesil oyuncular arasında hayli popüler sayılır. Geleneksel hale gelen ücretsiz oyun dağıtma kampanyasının kullanıcılar tarafından çok sevildiği ise muhakkak.

The Messenger’i indirmek için elinize çabuk tutun

Bu hafta Epic Games Store’a üye olan herkes The Messenger isimli 2D platformer oyununu ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebilecekler. 8-bit ve 16-bit grafik modellemelerinin hakim olduğu bu yapımda portal kapılarından geçerek yürüyebilmeniz mümkün. Oyunun hangi versiyonunu oynadığınıza göre karşınıza çıkabilecek tehlikeler ve mücadele edeceğiniz bölüm değişiklik gösterebiliyor. Bu yönüyle The Messenger’in gerçekten özgün ve farklı bir oyun olduğu söylenebilir. Bölümleri geçtikçe karakterinizin özelliklerini yükseltebiliyor ve bölüm sonu canavararını daha rahat saf dışı bırakabiliyorsunuz.

Zaten oyunu oynamaya başladığınız zaman Atari dönemlerinden kalma grafikleri, karşınıza çıkacak engeller, bölüm içinde rastgele hareket eden ve temas ettiğiniz zaman ölümünüze yol açacak nesneler size hep tanıdık gelecektir. İlerledikçe 8-bit yerine 16-bit modellemelerin karşınıza çıkacak olması da güzel bir diğer detay.

Kule savunma oyunu sevenler için: Bad North

Evet, gelelim önümüzdeki haftanın ücretsiz oyununa. Herhangi bir RTS, yani gerçek zamanlı strateji oyunundan daha fazlası olan Bad North: Jotunn Edition oyuncuları bekliyor olacak. Kule savunma öğeleri de içeren bu yapım farklı oyun modlarına da ev sahipliği yapıyor. Köylerinizi işgal etmeye gelen işgalcileri def etmek için bölüklerinize hükmetmeniz gerekecek.

Tıpkı The Messenger gibi Bad North da kendine has grafikleriyle öne çıkıyor. Yumuşak, pastel renklerin hâkim olduğu oyunda adanızı korumak başlıca göreviniz olacak. Ne kadar çok ev ve binayı işgalden kurtarırsanız, adayı koruduğunuz için kazandığınız altın miktarı o kadar artıyor. Bu altınları kullanarak da ordunuzun kullandığı silahları yenileyebilir ve bir sonraki adaya yeni evler inşa edebilirsiniz.

The Messenger oyunu 21 Kasım’a kadar ücretsiz olarak dağıtılmaya devam edilecek. Bad North: Jotunn Edition ise The Messenger’in hemen ardından, 21 Kasım’dan itibaren 28 Kasım’a kadar temin edilebilecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız