Epic’in bu haftaki ücretsiz oyunlarını kaçırmayın!

327

Epic Games Store’un her hafta yaptığı gibi bu hafta da bazı oyunları ücretsiz olarak üyelerinin beğenisine sunması pek şaşırtıcı gelmeyebilir. Ancak bu haftanın oyunları kaliteli yapımlar olmaları hasebiyle geçen haftalardakilerden ayrılmayı başarıyor. Bu hafta ücretsiz dağıtılacağı belirtilen oyunların ilki Fez.

Aslında çoğu oyuncu Fez’i daha önce de mutlaka duymuştur. İlk kez çıktığı 2012 yılında hayli popüler olan ve ciddi sükse yapan bu yapboz platform oyunu kısa sürede adını duyurmayı başarmıştı. Bu hafta Fez’i bedava indirebileceğiniz gibi, önümüzdeki hafta da isimleri şimdiden belli olan bazı oyunları bilgisayarınıza yükleyebileceksiniz.

İki oyun daha bedava olacak

Evet, önümüzdeki hafta Epic Games Store tam iki oyunu tüm üyelerine ücretsiz sunacak. İşin iyi tarafı, bu iki oyun da mutlaka yüklemek isteyeceğiniz yapımlar olacak. 2018 yılının hakkında en çok konuşulan oyunları arasında üst sıralarda yer alan Celeste, bu yapımların ilki olarak karşımıza çıkıyor.

Peki ne oldu da Celeste rakiplerinden sıyrıldı ve bu kadar popüler oldu dersiniz? Bu noktada oyunun başarısını hayli zorlayıcı olan platformlarına borçlu olduğunu söyleyebilmek mümkün. Piksel görünümlü karakter ve bölüm modellemeleriyle çok eğlenceli ve bazen saç baş yolduracak kadar zor olan Celeste sizi unutulmaz bir maceraya davet ediyor.

Inside da listede mevcut

Önümüzdeki haftanın ikinci oyunu ise bir diğer bağımsız yapım olan ve bizce hak ettiği değeri henüz bulmamış olan Inside. 2016 çıkışlı olan bu oyun Playdead stüdyosu tarafından geliştirilmiş. Aşina olmayanlar için aynı ekibin 2011’de adını sıkça duyduğumuz Limbo’yu piyasaya sürdüğünü hatırlatmakta fayda var. Inside da çoğu yönüyle Limbo’yu andırıyor aslında. Yine aynı karanlık, monokromatik ve sırlarla dolu bir dünyada geçiyor.

Eğer adı anılan oyunları ücretsiz indirmek için sabırsızlanıyorsanız, Epic Games Store’un önümüzdeki iki hafta boyunca kullanıcılarına mühlet verdiğini hatırlatalım. Fez’i bugünden başlayıp 29 Ağustos tarihine kadar indirebilmeniz mümkün. Bu tarihten sonra Fez’in yerini Celeste ve Inside yapımları alacak. Bu oyunlar da 5 Eylül’e kadar herhangi bir ek ücret ödeme yükümlülüğü olmadan indirilebilecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız