Fortnite bu yaz Android’e geliyor!

879

Battle Royale konseptinin en önemli temsilcileri arasında yer alan Fortnite, tıpkı PUBG gibi mobil cihazlara da yönelerek oyuncu kitlesini genişletme yolunu tercih etmişti. Bundan birkaç ay önce iOS işletim sistemine sahip telefonlara gelen Fortnite’in başarılı olduğunu söyleyebilmek mümkün. Ancak arada geçen bu süre zarfında Fortnite hayranları oyunun ne zaman Android’e geleceğine dair sorularına cevap aramakla meşguldüler.

Android, iOS’tan daha çok kullanılıyor

Gerçekten de iOS ile kıyaslandığı zaman Android kullanıcı sayısının çok daha fazla olduğu görülüyor. Hal böyle olunca oyunun yapımcısı Epic Games’in Android tarafını es geçmesi düşünülemez. Üstelik şimdilerde Fortnite’in Android’e ne zaman uyarlanacağına dair önemli bir ipucu da elimize geçmiş bulundu.

Fortnite bu yaz Android'e geliyor!

Bu yıl yaz aylarında geliyor!

Fortnite’in web sitesinde yayınlanan yeni bir blog yazısında Epic Games, mobil cihazlarla ilgili oyunun çeşitli yenilikleri kamuoyuyla paylaştı. Yazının en dikkat çeken noktası ise kuşkusuz oyunun Android versiyonunun çıkış tarihiyle ilgiliydi. Her ne kadar kesin ve net bir tarih verilmemiş olsa da, Epic Games oyunun bu yıl yaz aylarında görücüye çıkacağını nihayet açıkladı.

Aslına bakılırsa Epic’in Android’e olan ilgisi oyunun iOS’a uyarlandığı günden beri biliniyor, ancak bugüne dek oyun stüdyosu bu konuya dair ketumluğunu korumayı başardı. Nihayet bugün yapılan açıklamada Android sürümüyle alakalı yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Kesin bir çıkış tarihi içinse Android kullanıcısı Fortnite hayranlarının biraz daha beklemeleri gerekebilir.

Mobil tarafı için yeni güncellemeler yolda

Bahsi geçen blog yazısında sadece Android ile alakalı konular da yoktu elbette. Önümüzdeki aylarda oyunun mobil versiyonuna gelecek olan çeşitli güncellemelere temas eden oyunun geliştirici ekibi, çarpraz platform destekli chat fonksiyonunu oyuna dahil etmeye hazırlanıyor. Öte yandan oyunun daha hızlı kurulabilmesi için hem güncelleme, hem de kurulum dosyalarının boyutlarının küçültülmesi söz konusu.

Oyun performansını iyileştirecek optimizasyonlar, yeni batarya tasarruf modu, gelişmiş grafik kalitesi gibi yenilikler de cabası.

İlerleyen dönemde yayına alınacak her yeni güncelleme ile Fortnite mobil tarafta da en az PC ve konsol oyunları kadar kararlı çalışmaya başlayacak.