Google Stadia ‘ya Borderlands 3 ve Ghost Recon Breakpoint eklendi

85

Google’ın yeni nesil bulut oyun projesi Stadia bu hafta yeni oyunlarla güncellendi. Sürekli olarak kütüphanesini genişleten servise dahil olan son yapımlar ise Borderlands 3, Dragon Ball Xenoverse 2 ve Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oldu. Bu oyunlardan Borderlands 3 ve Dragonball Xenoverse 2 aynı gün platformdaki yerini alırken Ghost Recon Breakpoint ise bir gün arayla eklendi. Bu oyunun Stream Connect desteğine sahip olması da Stadia abonelerini sevindirecek bir diğer gelişme.

Stream Connect nedir?

Stadia henüz üye kabul etmeye başlamadan önce Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Stream Connect teknolojisi, ekranın ikiye bölünmesini ve bu sayede oyuncunun ekibin diğer üyelerinin hareketlerini görebilmesini sağlıyor. Bu yöntemde ortaklaşa hareket edip zorlu bölümleri daha rahat geçebilmek de mümkün hale geliyor. Google’ın paylaştığı bilgi notunda Stream Connect’in diğer konsollardakinden daha kullanışlı olduğu, oyuncuların görüş açısını fazla daraltmadığı belirtildi.  

Fiyatları belli oldu

Evet, daha önce de bahsettiğimiz üzere Dragon Ball Xenoverse 2 ve Borderlands 3 oyunları an itibariyle Stadia kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. Xenoverse 2’yi oynamak için 49.99 dolar ödeme yapmak gerekiyor. Neyse ki Borderlands 3’ün fiyatı geçici bir süreliğine dahi olsa indirime girmiş durumda. Oyunun standart sürümü 38.99 dolara, Deluxe Edition versiyonu ise 51.99 dolara gerilemiş. Super Deluxe Edition’u satın almak isteyenlerin ise 77.99 doları gözden çıkarmaları gerekecek.

Sona kalan Breakpoint oyunu ise tıpkı Borderlands 3 gibi belli bir süre boyunca indirimde kalacak. Oyunun tüm versiyonları kısa zaman dilimi için yüzde 50 indirimle satın alınabilecek. Bu haliyle standart sürüm 30 dolar, Gold Edition 50 dolar ve Ultimate Edition 60 dolarlık bir etikete sahip.

Çarpraz kayıt desteği var mı?

Üzücü olan şu ki Google, Borderlands 3’ün Stadia sürümünde çarpraz kayıt desteğine sahip olup olmadığına dair herhangi bir açıklama yapmamış. Önemsiz gibi gelebilir ama birçok Stadia kullanıcısı şuan bunu merak ediyor. Eğer Google bu sorunu aşarsa ve diğer platformlarla ortaklaşa kayıt desteğini getirirse oyunculardan artı puan almayı başarmış olacaktır.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız