Güncellenen Fortnite artık PS4 Pro’da 1440p oynanabilecek

712

PUBG ile birlikte dünyanın en popüler battle royale oyunları arasında yer alan Fortnite, en büyük rakibinin aksine halen daha Android ve iOS’ta stabil olarak oynanamıyor. Beta süreci sona ermeyen mobil oyunların hazır hale gelmesiyle birlikte Fortnite’in daha geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmesine şahit olabiliriz.

Çalışmalarını mobil alana yoğunlaştıran Fortnite’in geliştiricisi Epic Games, şu sıralar bir başka platform için önemli bir güncellemeyi yayına aldı. Geçtiğimiz gün dağıtımı gerçekleştirilen 6.10 sürüm numaralı yeni güncellemede PlayStation 4 Pro sahiplerini bekleyen hoş bir sürpriz bulunuyordu.

Güncellenen Fortnite artık PS4 Pro'da 1440p oynanabilecek - ProGamerTR

Neler yeni?

Çoğu oyuncunun her güncellemede mutlaka bulunan bilgi notlarını okumadığı sır değil. Ancak PlayStation 4 Pro sahipleri bu güncellemede nelerin yeni olduğunu öğrenince hayli şaşırabilir. Buna göre yapımcı stüdyo Epic Games, PS4 Pro’da oyunun desteklediği maksimum çözünürlüğü 1080p’den 1440p’ye çıkarmış durumda.

Bugüne dek hakkında birçok söylentinin çıktığı bu yeniliğin nihayet hayata geçirilmiş olması elbette sevindirici. Artık Fortnite’in 6.10 sürüm numarasına güncelleyen tüm PlayStation 4 Pro ve 4K TV sahipleri 1080p yerine çok daha yüksek kaliteli 1440p çözünürlüğün keyfini çıkarabilecekler.

Bu arada güncellemedeki tüm yenilikler bununla da sınırlı değil. Oyundaki görsel eşyaların fizik optimizasyonları sağlanmış, ses çıkışları daha net hale getirilip iyileştirilmiş durumda.

PS4 kullanıcıları bayram edecek

1440p çözünürlüğün ne anlam ifade ettiğini tam manasıyla görmek isteyenlerin konsollarını mutlaka 4K TV’ye bağlamaları gerekiyor. 1920×1080 çözünürlüğün yerine 2560×1440 çözünürlüğe çıkıldığında görüntü ve grafikler çok daha keskin hale geliyor.

Sanılanın aksine bu grafik iyileştirilmesi birdenbire ortaya çıkmış değil. Epic Games bundan 2 ay kadar önce, Ağustos’ta yaptığı açıklamada PS4 Pro sahibi Fortnite oyuncularına bir sonraki güncellemede çözünürlüğün yükseltileceği müjdesini vermişti. Bugün dağıtılan yeni yazılım güncellemesiyle bahsi geçen söz tutulmuş oldu, hepsi bu.

Oyun için turnuvalar da geldi

Battle royale oyunlarının öncüsü Fortnite’e gelen son güncellemede yer alan bir diğer yenilik de oyun içi turnuvalar oldu. Konsol ve platform fark etmeksizin tüm Fortnite oyuncuları artık her maçta yer alan mini turnuvalardaki rekabete katılabilecekler.