Hearthstone Yeni Genişleme Paketi Geliyor!

1539

Hearthstone yeni genişleme paketi Agustos ayında sevenleriyle buluşacak! Hearthstone’un süregelen pay to win mi? yoksa free to play mi? tartışmalarını kızıştıracak, yeni mekanikleri de beraberinde getirecek olan Knights Of Frozen Throne isimli Hearthstone’un 6. genişleme paketi Ağustos ayında çıkıyor.

135 yeni kartla koleksiyon meraklılarının ağzını sulandıran bu genişleme paketinde maalesef Death Knight classını göremeyeceğiz. Nasıl Frozen Throne o zaman? demeden önce dinleyin. Her class kendini öldürerek Death Knight olabilecek. Bunun için legendary kartları kullanacağız. Her class DK moduna geçtiğinde farklı bir hero powera sahip olacak.

Deathstalker Rexxar

Örneğin üstteki Hunterı Death Knight’a çeviren kart. Kullandığında heronuzun yerine geçiyor(Jaraxxus gibi) canınız aynı kalıyor ve 5 armor kazanıyorsunuz. Hero powerınız ise 2 tane beasti karıştırarak yeni bir beast oluşturan bi yeteneğe dönüşüyor. Battlecry özelliği ise tüm düşman minyonlara 2 damage vuruyor.

Yeni mekanik olarak da lifesteal özelliği geliyor. Oyunlardan hepimizin aşina olduğu can çalma. Bu özelliğe sahip kartınızın -spell veya minyon- verdiği hasar kadar can yeniliyorsunuz. Örnek minyonu aşağıda görebilirsiniz.

Chillblade Champion

Journey to Un’goro:

Genişleme paketi çıktığında bundan sonraki genişleme paketlerinde solo adventure olmayacağını söylemişlerdi. Blizzard yine ters köşe yaparak Icecrown Citadel’i getiriyor yalnız ücretli değil bedava olarak. Görev mantığıyla gelecek olan ICC’de her kanat tamamlandığında bir kart destesi kazanacaksınız. Boss fightlar normal seviyedeki Blackrock veya Loe’den daha zor olacak ama bir heroic seviyesinde olmayacak.

Boss sıralaması; the Lich King, Blood Queen Lana’thel, Professor Putricide, Sindragosa, Deathbringer Saurfang, Lord Marrowgar, Lady Deathwhisper ve tüm fightları kazandıktan sonra final boss olarak tekrar the Lich King gelecek. 9 farklı classla the Lich King fightını kazanırsanız özel bi ödül sizi bekliyor olacak. 2. Lich King fightında seçtiğiniz her class için farklı bi deste karşınıza çıkacak baya zorlu bi adventure olacağı şimdiden belli olan ve benim World Of Warcraft’tan en sevdiğim raid olan Icecrown Citedal’ı sabırsızlıkla bekliyorum. the Lich King’in Bolvar değil de Arthas Menethil olması da ayrı bir güzellik ^^

Hearthstone yeni genişleme paketi ve diğer Hearthstone yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.