Kuzey Amerika Şampiyonu Team Liquid Oldu

777

Final serisinde rakibi 100 Thieves karşısında 3-0 gibi net bir skorla galibiyet alan Team Liquid, NA LCS bahar sezonu kupasını kazandı. ABD’nin Miami şehrinde düzenlenen finaller, farklı sonuca rağmen seyir zevki yüksek müsabakalara sahne oldu.

Final Serisi

Kuzey Amerika Şampiyonu Team Liquid Oldu - ProGamerTR

Serinin ilk maçında 100 Thieves ilk kan ve kuleyi elde etmesine rağmen maçın devamında bu avantajını kullanamadı. Karşılaşmanın 26. dakikasında ormancısı Jake “Xmithie” Puchero tarafından Baronun çalınması ile öne geçen Team Liquid, güçlenen minyonlarla beraber hızlıca yaptığı kule baskısı sayesinde galibiyeti elde etti.

Team Liquid’in üstünlüğü ile başlayan ikinci maçta ise, 20. dakikaya yaklaşırken orta koridor oyuncusu Eugene “Pobelter” Park tarafından belki de sezonun en güzel hareketlerinden biri olarak nitelendirilebilecek bir oyun geldi. Pobelter, Baron bölgesindeki rakiplerini Azir ultisi ile yakalayarak takımına bir anda 4 skor kazandırdı. Devamında alınan Baron güçlendirmesi ile altın farkını iyice arttıran Team Liquid, kısa sürede maçı kazanmayı başardı.

Son maçta özellikle erken oyunda yakaladığı avantajı kısa vadede iyi kullanan 100 Thieves, ibrenin kendilerine döndüğünü hissettirmeye başladı. Ancak orta ve geç oyuna doğru global görevleri ve altın üstünlüğünü eline geçiren Team Liquid, saldırı gücü taşıyıcıları Yiliang “Doublelift” Peng’in güzel oyununun etkisi ile serinin son maçını da kazanmayı bildi.

MVP Ödüllerinde Bir İlk

100 Thieves takımının yıldızı Zaqueri “Aphromoo” Black sezon MVP’si seçilerek, LCS tarihinde MVP ödülü kazanan ilk destek oyuncusu oldu.

Kuzey Amerika Şampiyonu Team Liquid Oldu - ProGamerTR

Aphromoo her turnuvada olduğu gibi bu sezon da yüksek risk gerektiren şampiyon tercihleriyle ön plana çıktı. Öyle ki yerleşik metanın aksine Blitzcrank, Thresh veya Bard gibi sıra dışı seçimlerle fark yaratan Aphromoo; 3.5 KDA oranı, %72 oranında skor ve %32 oranında ilk kan katkısı ile ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Ligin playoff aşamasında ise Team Liquid’in orta koridor oyuncusu Pobelter; final serisinin ikinci maçında Azir ile yarattığı fark başta olmak üzere istikrarlı ve neredeyse hatasız oyunuyla finallerin MVP’si seçildi.

100 Thieves LCS tarihinde ilk sezonunda finale kadar yükselebilen tek takım olurken, bu başarısını şampiyonluk ile taçlandıramadı. Team Liquid ise ilk LCS şampiyonluğunu kazanarak Kuzey Amerika kıtasını 3 Mayıs tarihinde başlayacak olan MSI’da temsil hakkı kazandı. Sayısız ilki, sürprizi, bireysel ve takım bazında izlettirdiği güzel oyunlarıyla 2018 NA LCS bahar sezonu, unutulmayacak turnuvalar arasında yerini almış oldu.