League of Legends: 9.11 Yamasından Öne Çıkanlar

473

9.11 yaması sezon ortasının ilk düzenlemeleri ile oyundaki yerini aldı. Ufak tefek dengeleme yeniliklerinin haricinde az sayıda şampiyona da önemli güçlendirmeler yamanın ana konusunu oluşturuyor. Özellikle Zac için getirilen değişiklik şampiyonun sevenlerini oldukça mutlu edecek gibi görünüyor.

League of Legends: 9.11 Yamasından Öne Çıkanlar - ProGamerTR

ESKİ ZAC GERİ DÖNDÜ

                2017 de getirilen rework başta pek hoş karşılanmasa da zamanla oyuncuların kabullendiği ve beğenmeye başladığı bir değişiklik olmuştu. Ancak yine de eski Zac’in aranmadığını söylemek pek de doğru olmayacaktır. Riot bu değişiklikteki ısrarını nihayet noktalayarak Zac’in can yüzdeli vuran W yeteneğini geri getirdi ve şampiyonun ultisini de tamamen eski haline çevirdi. Zac şu an metada aranan şampiyonlardan olmasa bile bu değişiklikler sayesinde en azından eski fanların yardımıyla tekli sıralarda sıkça seçilir hale gelecektir.

BİRÇOK ŞAMPİYON ZAYIFLATILDI

                Sezonun nerf rekoru bu yamada kırılmış oldu. Birçok ufak yamada olduğu gibi popüler şampiyonlara ufak dengelemeler yapan Riot Games bu sefer özellikle Akali, Jayce ve Karthus için yoğunlaştı. Özellikle sezonun en iyi ormancı şampiyonu olarak görülen Karthus, ultisindeki hasarın azaltılmasıyla az da olsa geri planda kalacak gibi görünüyor. Ormancılardan bahsetmişken son dönemin popüler şampiyonu Amumu da pasif hasarına önemli bir düşüş aldı.

YUUMI İYİLEŞTİRMELERİ

Yuumi son derece çok yönlü bir şampiyon olmasıyla League of Legends metasında hızlıca kendisine yer bulmayı başardı. Ancak bu kadar kompleks bir şampiyonun öngörülemeyen bir takım hatalar olmadan oyuna sürülmesi de pek mümkün değildi. Yamada Yuumi’de görülen birçok hata giderilirken, ayrıca yaşam kalitesi değişiklikleri adı altında yetenekleri de daha şeffaf bir hale getirildi. Artık şampiyonda kısa sürede ustalaşan kitlenin yanı sıra şampiyon havuzunu geniş tutmak isteyen oyuncular da Yuumi’ye şans verebilecek.

JANNA’NIN KALKANI

Janna’nın W yeteneğinden gelen yüksek taban hasarı, erken oyunda bir orta koridor büyücüsü gibi hareket edebilmesine olanak sağlıyordu. Bu hasarı azaltan Riot Games dengeyi Janna’nın ana yeteneği olan kalkanına güç aktarması yaparak kurdu. Janna artık rakiplerini savurduğunda veya yavaşlattığında E yeteneğinin bekleme süresi azalacak. Ayrıca aynı yeteneğin bekleme süresi ve sağladığı koruma miktarında önemli ölçüde arttırma yapıldığını da belirtelim.