League of Legends: 9.6 Yamasından Öne Çıkanlar

600

Riot Games’in League of Legends ‘da uzun süredir hakimiyetine son vermek istediği Ezreal için beklenen oldu ve çift Gözyaşı eşya seti metası sona ermiş oldu. Diğer değişiklikleriyle 9.6 yamasının dikkat çeken yeniliklerini kısa başlıklar halinde inceledik.

League of Legends: 9.6 Yamasından Öne Çıkanlar - ProGamerTR

GÖZYAŞI EŞYA GRUBUNUN OLUŞTURULMASI

            Gözyaşı eşyaları şüphesiz oyunda en çok suistimal edilen pasiflerden birine sahip. Sahibine yetenek kullandıkça kalıcı mana kazandıran ve toplam mana havuzu üzerinden yetenek gücü veya saldırı gücü artışı sağlayan eşyalar, manadan fayda sağlayan şampiyonlar için hazine değerindeydi. Özellikle Ezreal, Ryze ve nadiren Kassadin için karşılaştığımız bu dizilim, eşyaların tek grupta toplanması sayesinde artık sona ermiş oldu. Buna göre Gözyaşı eşyalarından birini alan League of Legends oyuncusu, üzerinde bu eşya bulunduğu sürece aynı gruptan ikinci bir eşya alamayacak. Bu yenilikle beraber artık mana havuzunun genişletilmesi Ezreal için Manaveren, Ryze için ise Başmelek Asası ile sınırlı olacak.

KATLETME ÖDÜLLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

            Geçen sezon yamalarda büyük yer kaplayan katletme ödülleri konusu, Riot Games’in bu sezonki çalışmalarına da sarkmış gibi görünüyor. Bu sefer büyük ödül taşıyan şampiyonların, rakip takımın minyon ve canavar katletmeden gelen altın ortalamasına atacağı farkın değerini 200 altına çıkarıldı. Basit deyişle artık bir şampiyon katledildiğinde fazla ödül verebilmesi için minyon skorunda eskiye göre daha önde olması gerekecek. Ayrıca bir yenilik olarak da League of Legends oyuncusunun minyon ya da canavar üstünlüğünü kaybetmesi halinde bu durumun katletme ödülünün değerine de etki etmesi getirildi. Son olarak desteklerin minyon ve canavar katletmeksizin altın kazanabilmesini sağlayan eşyalar da takım altın ortalamasına etki edecek şekilde düzenlendi.

OYUN SONU CANAVARI URGOT

            Yamanın şampiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Urgot, aldığı güçlendirmeler sayesinde artık metada öncelikli seçimler arasında yer bulabilecek gibi görünüyor. W yeteneğinden gelen kalkanının E yeteneğine aktarılmasıyla savaş alanına girişlerinde daha dayanıklı hal alan Urgot, menzili yükseltilen ultisi ile savaştan uzak kaldığı anlarda da oldukça etkili olabilecek. Tabi belki de getirisi en çok merak edilen bir yenilik de W yeteneğinin son seviyede bekleme süresi ve mana bedeli olmayan bir yıkım silahına dönüştürülmesi oldu. Bu yetenekle beraber Urgot geç oyunda menziline aldığı rakiplerine sınırsız süreli hasar bırakabilecek.

            Şaka temalı 1 Nisan kostümlerinde bu sefer Fizz, Corki, Rengar ve Yorick yer alıyor. Ek olarak son dönemin popüler kostüm teması olan prestij serisinin bu sefer ki sahibi de Fizz oldu. Sadece şampiyonlar değil istemci içerisinde de ufak bir görsel yenilik yapıldı. Artık görev penceresinde farklı sekmeler kullanılırken, görevlerin hangi etkinliğin altında olduğu daha belirgin hale getirilmiş oldu.