League Of Legends Efsaneleri – Aatrox

League Of Legends Efsaneleri – Aatrox ile herkesin merak ettiği efsaneler yazı dizimize başlıyoruz.

Hikayeye Giriş;

Aatrox, Darkin adıyla bilinen bir ırkın son beş üyesinden biri olan efsanevi bir savaşçıdır. Devasa kılıcını büyük bir zarafet ve ustalıkla taşıyor ve üzerine gelen orduları biçerken, büyüleyici bir görünüm arz ediyor. Aatrox’un canlı gibi duran kılıcı, karşısında düşen her rakibin kanını içerek sahibini güçlendirip, çıktığı kıyım seferini ateşliyor.

aatrox ile ilgili görsel sonucu Aatrox hakkındaki bilinen ilk öykü, yazılı tarih kadar eski. Bu öykü, sadece Müdafîler ve Büyücü Krallar olarak bilinen iki büyük taraf arasındaki savaşı anlatıyor. Büyücü Kralların kazandığı ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmanın eşiğine getirmişti. Son çatışmada, Müdafîler ordusu sayıca azdı, yorgundu ve silahsızdı. Yenilgi kaçınılmaz görünüyordu onlar için.

aatrox ile ilgili görsel sonucuTüm umutlar tükenmişken, Müdafîlerin arasında Aatrox belirdi. Birkaç kelimeyle askerleri kanlarının son damlasına kadar savaşmaya sevk ettikten sonra, kendini savaş alanına attı. Varlığı, ümitsiz haldeki savaşçılara esin kaynağı olmuştu. Başlangıçta, bu meçhul kahramanın düşmanları katledişini ağızları açık izlediler; bedeni ve kılıcı tek bir varlıkmışçasına, uyum içinde hareket ediyordu. Kısa süre sonra, savaşçılar kendilerini dövüşmek için yanıp tutuşur halde buldular. Aatrox’un peşinden çatışmaya daldılar ve her biri, on kişinin gücüyle dövüşüyordu sanki. Sonunda, mucize olarak tanımlanabilecek bir zafer elde ettiler.

aatrox ile ilgili görsel sonucuAatrox o savaştan sonra ortadan kayboldu; ama Müdafî ordusunun keşfettiği öfke için aynı şey söylenemezdi çünkü kazandıkları şaşırtıcı zafer, yenilerini doğurdu. Sonunda evlerine döndüklerinde, kahraman gibi karşılandılar; ama tüm uygarlıklarını yok olmaktan kurtarmalarına rağmen; karanlık, her bir savaşçının zihninde yer etmişti. İçlerinde bir şeyler değişmişti. Zamanla, savaşa dair anıları silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerçek aldı: yaptıkları kahramanlık, aslında kendi elleriyle işlenmiş birer vahşet suçuydu.

aatrox ile ilgili görsel sonucuBuna benzer öyküler, pek çok kültürün efsanelerinde yer etmiş halde. Hepsine inanmak gerekirse, Aatrox’un varlığı, tarihin en önemli savaşlarından bazılarının gidişatını değiştirmiş olmalı. Bu öyküler onu karanlık devirlerde gelen bir kurtarıcı olarak anlatsa da; Aatrox’un gerçek mirası, çatışma ve savaşla dolu bir dünya olabilir.

“Bazıları onur için savaşır, bazıları şan için. Önemli olan tek şey, savaşman.” – Aatrox

 

League Of Legends Efsaneleri – Aatrox ve diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.