League of Legends: Pantheon Güncellemesi

331

Pantheon basit yetenek setine rağmen oldukça ikonik özelliklere sahip. Yeni haliyle yetenekleri bir parça daha kompleks hale getirilse de hala bu özelliğini sabit tutmuş durumda. Oynanışı karmaşıklaştıran en önemli özelliğin ise yeni pasif olduğunu söylemek mümkün. Bir nevi Karma veya Heimerdinger ultisine benzeyen bu pasif, Pantheon’un oynanışında en etkin unsurlardan biri olarak dikkat çekiyor.

YETENEK SETİ

            Fani Dirayeti adlı pasifi, Pantheon’un beş düz vuruş sonunda ultisi hariç bir yeteneğini güçlendirmesini sağlıyor. Güçlendirilmiş halleri ile ilgili bilgileri yeteneklerin incelemesinde bulabilirsiniz.

             Q yeteneği olan Meteor Mızrağı aktif edildiğinde Pantheon hedef yöne doğru mızrak sallayarak rakibine hasar verir. Yeteneğe basılı tutulduğunda ise mızrağı hedef yönde fırlatır. Pasifin etkisindeyken kullanıldığında fırlatılan mızrak çarpıştığı rakipleri önemli derecede yavaşlatır.

            Kalkan Hücumu önceki W yeteneğine benzer şekilde Pantheon’un rakip hedefin üstüne atlayarak hasar bırakmasını ve sersemletmesini sağlar. Yetenek pasifle beraber kullanıldığında ise Pantheon hedefe ulaştığı anda hızlıca üç düz vuruş yaparak fazladan hasar bırakır.

            Siperli Saldırı isimli E yeteneği eski halinde de olduğu gibi Pantheon’un önündeki alana hasar vermek üzere mızrağını sallamasını sağlar. Ayrıca Pantheon bu yeteneği kullanırken önden gelen hasarlara karşı tamamiyle korunur. Fani Dirayeti ile birlikte yeteneğin aktiflik süresi uzar.

            Pantheon’un imza yeteneği olan Gökkubbenin Çöküşü, şampiyonun hedef bir nokta seçerek gök yüzüne yükselmesini sağlar. Hedeflediği noktaya inen Pantheon bir meteor gibi sürüklenir ve çarpıştığı rakiplere hasar verir. Ultisini kullanmasıyla birlikte Pantheon’un pasif yeteneği de aktif hale gelir.

GENEL BAKIŞ

            Pantheon’un sevilmesinin en büyük sebebi olan ikonik yeteneklerine neredeyse hiç dokunulmadığını söylemek mümkün. Eskide pasifinden gelen ve düz vuruşları savuran kalkan dışında kitinden pek bir kaybı olmadığı gözüküyor. Bununla birlikte basılı tutma mekaniği veya steroid etkili pasifi sayesinde modern League of Legends arenasına daha uyumlu hale geldiği de gözlerden kaçmıyor. Strateji olarak ise Galio’ya benzer şekilde bir orta koridor offtank karakterine evrildiği söylenebilir. Ultisi ile çevre koridorlara baskı kurmada etkili olacak yeni Pantheon’un ayrıca yeni E yeteneğinden gelen korunma sayesinde yetenek atışlı büyücüleri zor durumda bırakabileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

            Riot Games’in bu sezon içerisinde başka bir güncelleme yapıp yapmayacağı bilinmez. Ancak önümüzdeki haftalarda yeni bir nişancı şampiyonun oyuna sürüleceği de sızan bilgiler arasında yer alıyor. Qiyana ve Yuumi için bekleneni tam anlamıyla alamayan Riot’un sezonu güzel bir şampiyon tasarımı ile kapatması bekleniyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız