League of Legends: Yeni Oyun Modu Nexus Blitz Duyuruldu

802

Riot Games uzun bir süre sonra oyuna yeni bir mod ekleyeceğini Geliştirici Blogu aracılığı ile duyurdu. Henüz test aşamasında olan yeni modun kalıcı olacağı ve Nexus Blitz olarak adlandırılacağı açıklandı. 5 kişilik iki takımın karşılıklı mücadele vereceği modun, 8.16 yaması ile PBE üzerinden açık teste tabi tutulacağı tahmin ediliyor.

League of Legends: Yeni Oyun Modu Nexus Blitz Duyuruldu - ProGamerTR

YENİLİKLER VE FARKLILIKLAR

Nexus Blitz; Sihirdar Vadisi haritasına göre daha küçük, ARAM haritasına göre ise daha toplu bir haritada oynanacak. Üst tarafında orman, alt tarafında ise iki tane kısa koridor bulunan haritada, %30 oranında sihirdar büyüsü bekleme süresinde azalma ve bonus mana yenilenmesi olacak. Ormancı rolü içeren diğer rollerin aksine bu modda iki ormancı yer alacak. Ortalama 15 dakika sürecek maçlarda 8. dakika itibariyle teslim olma oylaması yapılabilecek. Yine diğer modlardan farklı olarak minyon ve yaratıkların katledilme anında bıraktığı altınlar; diğer oyunculara %30 oranında verilecek. Örnek olarak 50 altın ödülü olan bir yaratık katledildiğinde son vuruşu yapan oyuncu 50 altının tamamını alırken, takım arkadaşları kişi başına 15 altın kazanacak. Nitekim bu altın paylaşma uygulaması şampiyon katletmelerinde geçerli olmayacak. Son olarak modun doğası gereği eşya ve rünlerde de değişikliğe gidilirken; 8 adet yeni eşya da oyuna eklenecek.

ETKİNLİK VE ÖDÜLLER

Yeni oyun modunun şüphesiz en ayırt edici unsuru etkinlikler olacak. Yapılan açıklamalara göre maç sırasında belirli süreler içerisinde rastgele etkinlikler ortaya çıkacak. Bu etkinlikleri kazanmak oyuncuya veya takımın tamamına etkili bir takım ödüller sağlayacak. 18. dakikada ise moddaki en büyük ödüllü etkinlik gerçekleşecek.

Ödüller için örnek vermek gerekirse minyonlara Roket El yeteneği verilmesi veya araba minyonlarının düşman şampiyonları haritanın başka bölgelerine göndermesi gibi güçlendirmeler düşünülüyor. Ayrıca sadece etkinlikleri kazanarak değil; ölmeden üst üste skorlar alan oyuncular için de arttırılmış hasar, yüksek hareket hızı veya bekleme süresinde azalma gibi bireysel ödüller de mevcut.

Yeni oyun modunun açıklanan özelliklerinin PBE’deki test aşamasında değişikliğe uğrayabileceğini veya tamamen kaldırılabileceğini hatırlatmakta fayda var. Ancak gelecek oyun modunun; ARAM gibi hızlı, kısa süreli ve bol aksiyonlu modları seven oyuncuların ilgisini büyük ölçüde çekeceğini söyleyebiliriz.