League of Legends’da Yeni Şampiyon Destek Rolünde

League of Legends oyununda Nisan ayında duyurulan Şampiyon Yol Haritası ile yeni şampiyon hakkında bir takım bilgiler verilmeye başlandı. Şampiyonun kısa açıklamasında tema olarak “agresif şekilde oyun yapabilen” ile “karanlık ve derin” ibareleri yer aldı.

KORUYUCU DEĞİL AGRESİF OYNANIŞ

Açıklama içeriğinde şampiyonun oynanış mekaniği ile ilgili kısa da olsa bilgiler mevcut. Özellikle “boğulmakta olan takım arkadaşlarını kurtaran biri değil; rakiplerini kendi çabalarıyla boğulmaya zorlayan biri” ibaresi oldukça ürkütücü gözükmekte. Ayrıca yazının sonunda yer alan, “Canınızı yüksek, gözlerinizi denizde tutun ve listesinde olmamak için dua edin.” cümlesi de şampiyon yapısının, arkadaşlarını korumak veya güçlendirmekten çok rakipleri, özellikle de az canı kalanları yakalayıp öldürmek üzerine olduğunu düşündürüyor. Bu da onun tipik bir yardımcı koridor desteğinden ziyade; Bard veya ultisi sebebiyle Tahm Kench gibi gezgin; Zyra veya Brand gibi de saldırgan bir şampiyon olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

League of Legends'da Yeni Şampiyon Destek Rolünde - ProGamerTR

KARANLIK VE DERİN TEMANIN ANLAMI

Karanlık ibaresi ilk olarak gizemli ve şeytani bir karakter tasarımını akıllara getiriyor. Oynanış mekaniği ile ilgili verilen ipuçlarıyla da birleştirildiğinde aslında karşımızda sevimli bir şampiyon olacağını söylemek zor. Derinlik temasına yapılan vurgu ise yayınlanan fotoğraf ile birleşince şampiyonun su temalı olacağının sinyalini veriyor. Bu da bir çok su, deniz, okyanus temalı şampiyonun memleketi olan Bilgewater bölgesini akla getiriyor. Nitekim henüz şampiyonun ırkı, görünüşü ve coğrafi bölgesine dair bir bilgi bulunmuyor.

SON ÇIKAN ŞAMPİYONLAR

 League of Legends'da Yeni Şampiyon Destek Rolünde - ProGamerTR

Son çıkan şampiyonlardan Zoe’nin rakip şampiyonların kullandığı sihirdar büyülerini çalabilmesi, Ornn’ın üsse uğramaksızın eşyalar edinebilmesi, Kayn’ın maç sırasında dövüşçü veya suikastçıya kalıcı dönüşümü ve Kai’Sa’nın yetenek geliştirme yöntemi; Riot’un şampiyon yapım aşamasında oyunun sınırlarını ne kadar zorladığını gözler önüne seriyor. Her çıkarılan şampiyonun bir öncekine nazaran daha şaşırtıcı ve özgün olması; bu tip duyuru ve haberlerin getirdiği heyecanı daha fazla yükseltiyor. Duyurulan şampiyonun destek rolünde olduğunun bilinmesi de ilgiyi artırıcı unsurlardan. Zira destek sınıfı oyundaki en dar şampiyon havuzuna sahip olduğundan, yeni çıkan destek şampiyonları metaya daha hızlı girip popülerlik kazanabiliyorlar.

Yol haritasında yeni şampiyonun çıkış tarihi belli olmasa da 8.10 beta yaması ile en azından özelliklerinin açıklanması beklenmekte. Riot’un bundan sonra başta Aatrox, Akali ve Nunu olmak üzere bir çok şampiyonun görsel ve oynanış güncellemesi ile meşgul olacağını düşünürsek; uzun bir süre yeni şampiyon haberi alamayacağımızı söyleyebiliriz.