Microsoft’un yeni mobil oyunu Gears POP mağazalardaki yerini aldı

287

Geçtiğimiz hafta sözünü verdiği üzere Microsoft, çıkışı merakla beklenen Gears POP! isimli strateji oyununu an itibariyle iOS ve Android uygulama mağazalarına yüklemiş bulunuyor. Funko şirketinin çocuklarca çok sevilen POP! karakterlerinden esinlenerek tasarlanmış Gears of War karakterlerine ev sahipliği yapan bu oyun eğlenceli olduğu kadar sevimli de. Öte yandan oyunun ücretsiz olmasına rağmen opsiyonel olarak oyun içi satın almaların mevcut olduğu bilgisini de paylaşmakta yarar var.

Funko’nun POP! oyuncak serisindeki kısa boylu, sevimli görünümlü karakterlerin tarzlarının Gears of War karakterlerine uyarlandığı Gears POP! oyunu aslında bir strateji shooter yapımı. Oyunculara verilen görevler ise genelde basit: Düşmanın merkez binasını ele geçirmeye çalışın ve savaş alanında galibiyeti elde edin.

Çok oyunculu olması güzel

Bu arada oyunu tek başınıza, bilgisayara karşı oynamak zorunda da değilsiniz. Microsoft’un açıklamasına göre oyunu gerçek zamanlı olarak, multiplayer oynayabilme seçeneği mevcut. Üstelik bu sayede oyuncular karakterlerini yükseltebiliyor, onlarla savaş alanına çıkabiliyor ve kilitle Gear Packs’leri açarak yeni ödüller kazanabiliyor.

Öte yandan oyuncuların elinde hem kahramanları, hem de kötü karakterleri aynı ekipte bir araya getirerek Gears of War’dan esinlenerek tasarlanan savaş alanlarına sürebilmeleri de imkân dahilinde.

30’dan fazla karakter var

Gears POP!’u oynarken sıkılmak biraz zor, çünkü Gears of War evreninde yer alan 30’dan fazla karakter ikonik POP! tarzındaki görünümleri ve kostümleriyle oyunda mevcut bulunuyorlar. Yine oyun içindeki “Bootcamp” bölümüne giriş yaptıktan sonra kurulan ekipleri test etmek ve oyun stratejilerini geliştirebilmek de mümkün. Üstelik arkadaşlarınızla savaş yapabilme fırsatı da sunulmuş, daha ne olsun. Microsoft’un bir diğer planı ise gelecekte aynı ekipteki oyuncuların birbirleriyle mücadele edebilmelerini sağlamak.

Daha önce de bahsettiğimiz üzere oyun ücretsiz, ancak para karşılığında oyun içi bazı geliştirmeleri satın alma imkânınız var. Mesela Crystal Shard nesnesini 1 dolara satın alabilirsiniz. Crystal Nugget’in fiyatı 5 dolarken Crystal Mountain’e 99.99 dolar değer biçilmiş. Tabii ki bu nesnelerin hiçbiri oyunu oynamak için gerekli değil. Bu sebeple hemen Google Play veya App Store’u ziyaret ederek oyunu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız