Minecraft Beta’ya Karakter Oluşturucu özelliği eklendi

265

Dünyanın en çok satan oyunları arasında üst sıralarda yer alan Minecraft ’ın geliştiricisi Mojang, bu başarısını oyunu sürekli güncel tutmalarına ve oyuncuların isteklerine kulak vermelerine borçlu diyebiliriz. Son olarak Android, Xbox One ve Windows 10 platformları için Minecraft Beta 1.13.0.15 numaralı sürümü yayına alan şirket bu güncellemeyle birlikte bir dizi yeniliğe de yer açmış oldu.

Oyunun standart versiyonunda var olmayan bu yeniliklerin arasında öne çıkan en önemli değişiklik, Minecraft Karakter Oluşturucu’nun yayına alınmış oluşu. Bu yeni araç sayesinde oyuncular kendi avatar karakterlerini oluşturabiliyorlar. Vücut şekli, yüz tonu, saç tasarımı gibi birçok detay isteğe göre özelleştirilebiliyor.

Minecraft Beta'ya Karakter Oluşturucu özelliği eklendi - ProGamerTR

Oyundaki karakterinizi değiştirebileceksiniz

Aslına bakılırsa bugüne dek birçok oyunda bahsettiğimiz karakter özelleştirme özelliği yer alıyordu. Minecraft’ın da bu kervana katılmış olması elbette güzel bir gelişme.

Şuan için sadece beta versiyonunda yer alıyor olsa da yakında tüm Minecraft oyuncuları, oyun içindeki sanal karakterlerinin dış görünümünü istedikleri gibi değiştirebilecekler. Saç tonu ve tasarımından tutun göz, yüz, vücut şekli ve büyüklüğü gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri oyuncuları bekliyor olacak.

100’den fazla farklı aksesuara ev sahipliği yapıyor

Karakter Oluşturucu’nun tüm özellikleri bununla da sınırlı değil elbette. Sanal karakterinize ücretsiz uygulayabileceğiniz 100’den fazla aksesuar sizleri bekliyor olacak. Tabii bu ücretsiz aksesuarların haricinde ücretli olanlar da var. Karakterini çok daha farklı ve özgün hale getirmek isteyen oyunculardan gelir elde etmek fikri Mojang’a mantıklı gelmiş olmalı.

Bir diğer avantaj ise geleneksel özel skinleri bu oluşturucuya aktarabilmenin mümkün oluşu. Windows 10 ve mobil cihazlar üzerinden Minecraft oynayanlar “Karakteri Düzenle > Klasik Skinler > Sahip Olduklarım > Aktar > Yeni Skin Seç” bölümünden eski kıyafetlerini içeri aktarabilecekler. Xbox One için ne yazık ki bu özellik aktif değil, yakında açılır mı, bilinmez.

Daha önce belirtmiştik ama yine hatırlatmakta fayda var: Karakter Oluşturucu özelliği henüz sadece Minecraft Beta oyuncuları tarafından kullanılabiliyor. Oyunun beta süreci sona erdiğinde Mojang, Minecraft Earth ve diğer sürümler için bu özelliği yayına alacak. Mevcut hataların giderilmesinin yanı sıra performans odaklı bazı iyileştirmeler de bu güncellemeyle yayına girecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız