Mixer yayıncıları için Xbox Game Pass ‘ten para kazanma dönemi başladı

283

Geçtiğimiz son birkaç hafta Microsoft, yeni oyun yayıncılığı servisi Mixer ’i popüler hale getirmek için bir dizi hamlede bulundu. Henüz tam meblağı açıklanmamış olsa da muhtemelen deve yükü para ödenerek Twitch’in bir numaralı Fortnite yayıncısı Ninja’yı transfer etmek, bu hamlelerin en büyüğü ve pahalıya mal olanıydı tabii. Şirket ise şimdilerde Mixer yayıncılarına para kazanma imkânı sunmak için düğmeye bastı. Amaç yeni bir gelir kapısı oluşturarak yeni ve mevcut yayıncıları Mixer’i kullanmaya teşvik etmek. Microsoft bunun için Xbox Game Pass aboneliklerini kullanma kararı aldı.

Kâr payı ortaklığı teklif ediliyor

Henüz yeni düzenlenen kampanya kapsamında Microsoft, Xbox Game Pass aboneliğini yeni başlatacak olan kişilerin kayıt esnasında yayıncıya verilen referans kodunu girmesi durumunda Mixer kanal sahibine bir miktar para ödemesi yapacak. Yayın esnasında insanlara kendi koduyla Xbox Game Pass’e kayıt olmalarını öğütleyen kanal sahipleri bu yolla para kazanabilecek.

Aslında bu yöntemin bir benzeri daha önce de Epic Games tarafından kullanılıyordu. Fortnite’in oyun içindeki mağazasından herhangi bir ürünü satın alan oyuncular, içerik oluşturucularına para kazandırabiliyordu. Söz konusu para miktarı çok yüksek olmasa da idare ediyordu.

3 dolar hiç de fena sayılmaz

Mixer’in yeni kurduğu ortaklık sistemine Mixer Direct Purchase ismi verilmiş. Yayıncıların oyun ve DLC satışlarından kâr payı alabilmelerini mümkün kılan bu sistem, kendi referans kodunu kullanarak Xbox Game Pass’e kayıt olan kişilerin yaptığı harcamadan toplam 3 doları kod sahibine ödüyor.

Eğer halihazırda Game Pass aboneliğiniz varsa, sevdiğiniz yayıncıyı bu yöntemle destekleyebilmeniz ne yazık ki mümkün değil. Ancak ilk kez Game Pass’e kayıt olacaklar veya mevcut hesabını Xbox Game Pass Ultimate’e yükseltecek olanlar bu yöntemi kullanarak sevdikleri Mixer yayıncılarına bir güzellik yapabilecekler.

İçerik oluşturucularına destek için

PC’deki Xbox uygulamasının yanı sıra iOS veya Android’deki Xbox Game Pass uygulamasını da açarak Game Pass aboneliği oluşturabilmeniz mümkün. Kayıt ve ödeme esnasında karşınıza çıkacak olan “Bir içerik oluşturucuyu destekle” menüsünden listede yer alan kanal sahiplerine 3 dolar kazandırabilirsiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız