Mortal Kombat 11’in çıkış tarihi belli oldu

813

Eğer dövüş oyunlarına ilgi duyuyorsanız, şuson 24 saatin sizin için hayli verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Çünkü son 1günlük zaman diliminde sadece Super Smash Bros Ultimate’in çıkış tarihiaçıklanmadı. NetherRealm Studios da çıkışı merakla beklenen Mortal Kombat 11’inne zaman satın alınabilir hale geleceğini resmen açıkladı. Üstelik bunu haylikanlı, vahşet içerikli bir tanıtım fragmanıyla duyurdu.

Mortal Kombat 11'in çıkış tarihi belli oldu - ProGamerTR

Raiden ve Scorpion baş başa!

Hemen aşağıda yer alan video, izleyiciler tarafından berbat müziğinden ötürü çok eleştirildi. Ancak buna rağmen videoyu izlediğiniz takdirde Mortal Kombat 11’in tanıtımında Raiden ve Scorpion arasında geçen amansız mücadeleye yer verildiğini görebilirsiniz.

Bol miktarda kemik kırmalı, kan fışkırtmalı dövüşün ardından ne Raiden, ne de Scorpion hayatta kalmayı başaramıyor. Birbirleriyle dövüşe dövüşe ölüyorlar.

Resmî çıkış tarihi netleşti

Super Smash Bros Ultimate’in aksine yetişkinlere daha çok hitap eden bir dövüş oyunuyla vakit geçirmek istiyorsanız, Mortal Kombat 11 sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Üstelik oyunun çıkış tarihi çok da uzak sayılmaz. Fragmanın sonunda yer alan bilgiye göre takvim yaprakları 23 Nisan 2019’u gösterdiği zaman oyun, oyuncuların beğenisine sunulacak. Yani an itibariyle 4 ay kadar bir süre kaldığı söylenebilir.

Şu an için oyuna dair elimizde pek fazla bir detay bulunmuyor, ancak bu çok da uzun sürmeyecek. Çünkü yapımcı firma NetherRealm, oyunun çıkışından önce, 17 Ocak tarihinde özel bir lansman etkinliği düzenlemeyi planlıyor. Muhtemelen Mortal Kombat 11’e ilişkin çeşitli ipuçları bu lansmanda açıklanabilir.

Ön siparişler açıldı bile

Henüz çıkış tarihine 4 ay kadar bir süre olmasına rağmen MK11’i satın almak isteyenler için ön siparişler açıldı bile. Üstelik şimdiden ödeme yapıp oyunu kütüphanelerine ekleyen şanslı kişiler erken beta erişimine katılıp Shao Khan karakterinin kilidini açabilecekler.

Öte yandan oyunun Xbox One, PC ve PlayStation 4 platformları için geliştirildiği belirtiliyor. En son 2007 yılında Nintendo konsolu DS’e uyarlanan oyunun aradan geçen uzun sürenin ardından Nintendo Switch’e de gelecek sürpriz yapması mümkün.