NBA 2K20’den gelen ilk video ile oyunun çıkış tarihi belli oldu

391

Oyun dünyasının en çok satan yapımlarına baktığımız zaman futbol ve basketbol başta olmak üzere spor odaklı yapımların listenin en üst sıralarını zorladığını görebiliyoruz. Futbol söz konusu olduğu zaman ise oyuncuların karşısına PES ve FIFA serisinden başka bir yapım çıkmıyor. Basketbolda ise EA, NBA 2K serisiyle tamamen tekel olmuş durumda.

Şimdilerde ise popüler NBA simülasyonunun 2K’nın yeni oyunu 2K20’nin ilk tanıtım videosu gün yüzüne çıktı. Aynı video sayesinde oyunun fiziksel kopyasının üzerinde hangi basketbolcuların bulunacağı ve tavsiye edilen perakende satış fiyatı da netlik kazanmış oldu. Keza WNBA, yani kadınlar için düzenlenen NBA turnuvasında ter dökecek oyuncuların da yeni yapımda aynen yer alacağı belli oldu.

NBA 2K20 oyununun merak edilen çıkış tarihi

Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz NBA 2K20 tanıtım videosunda yer alan bilgilere göre oyun 6 Eylül tarihinde görücüye çıkacak.

PlayStation 4, Xbox One, Windows PC ve Nintendo Switch platformlarında aynı anda çıkış yapması beklenen oyun Kasım ayında Google Stadia’daki yerini de alacak. Malum olduğu üzere Stadia, Google’ın güçlü sunucuları üzerinden gerçekleştirilen bir oyun yayıncılığı servisi. Standart sürümün fiyatı ise 59.99 dolar olarak belirlenmiş durumda. Dünyanın dört bir yanındaki NBA serisi hayranları şimdiden gün saymaya başlamış bulunuyorlar.

Standart sürüme ek olarak Digital Deluxe Edition isimli özel bir paket ise 79.99 dolardan alıcı bulacak. Bu sürümün kapağında ise Anthony Davis’in fotoğrafı yer alacak. Önceden New Orleans Pelicans’ta oynayan oyuncu şuaralar Los Angeles Lakers’a transfer olmak üzere.

En pahalı sürümü duyuruldu

Legend Edition adı verilen efsane NBA 2K20 sürümünün ise kapağında Miami Heat’in yıldızı Dwayne Wade bulunacak.

Çok kısa olduğu için yayınlanan tanıtım videosundan oyuna ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilmek mümkün değil. Ancak Kevin Durant ve LeBron James gibi NBA’in efsane yıldızlarını görebilmek mümkün. Keza WNBA takımı Las Vegas Aces’in önde gelen kadın basketbolcularından A’ja Wilson’u da görebiliyoruz. Bu haliyle NBA 2K20, WNBA takım ve oyuncularını bünyesinde barındıran ilk ve tek NBA oyunu olma ünvanını elde etmiş oluyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız