Nintendo Switch ‘in Fortnite özel kutusu görücüye çıktı

818

Yavaş yavaş da olsa Japon eğlence devi Nintendo, popüler oyun konsolu Switch için özel bundle paketleri hazırlamayı sürdürüyor. Bu sayede çok sevilen oyunların hayranları hem koleksiyonluk bir ürünü elde etmiş, hem de konsolla beraber geldiği için oyuna ekstra para ödemek zorunda kalmamış oluyor. Her iki taraf için de bir “kazan – kazan” durumu söz konusu.

Nintendo Switch'in Fortnite özel kutusu görücüye çıktı - ProGamerTR

Bugüne dek şirket Pokemon Let’s Go ve Super Smash Brothers Ultimate oyunları için bundle paketi hazırlamıştı. Switch konsolunun kendisinde veya dock haznesinde oyuna özel yapışkanların bulunduğu bu paketler oyuncular tarafından çok beğenilmişti. Nihayet bugün geldiğimiz noktada popüler battle royale oyunu Fortnite için de bundle paketi geliştirildi.

Kırmızı ve mavi kumandalarla geliyor

İşin üzücü tarafı şu ki, Fortnite özel paketini satın alan müşterileri sınırlı sayıda üretilen özel bir Switch konsolu karşılamayacak. Bunun yerine neon kırmızısı ve mavi renkli Joy-Con kumandasıyla birlikte standart bir Switch konsolu tüketicilerin karşısına çıkacak. Dahası, Fortnite zaten halihazırda ücretsiz oynanabilen bir oyun. Yani Nintendo’nun oyun ve konsolu beraber satın alan müşterilere indirim yapması gibi bir durum da söz konusu değil.

Oyun içi ürünler bedavaya veriliyor

Bunun yerine Nintendo, oyun içinde kullanılabilecek bazı ürünleri bedavaya vererek müşterilerin gönlünü kazanmayı hedeflemiş. Bilindiği üzere Fortnite’in tek ve yegane gelir modeli V-Bucks adı verilen, karakterlerin dış görünüşünü düzenlerken veya Battle Pass alırken kullanılan sanal paralar. Paraya kıyıp Fortnite Switch’in bundle paketini satın alanlara 1,000 adet V-Bucks hediye edilecek. Bu parayla da yeni başlayan 6. Sezon için Battle Pass alınabilecek.

Ücretsiz V-Bucks’lara ek olarak bazı kozmetik ürünler de paketteki yerini almış durumda. Switch Fortnite bundle paketinde Double Helix kıyafeti, Telemetry sırt askısı, Pinpoint balta ve nihayet Rotor Glider mevcut. Nintendo ve Epic Games, Fortnite Double Helix bundle paketinin toplam değerini 45 dolar olarak belirlemiş durumda.

Fiyatı gayet makul

Peki tüm bu paketin yurtdışı satış fiyatı ne kadar dersiniz? Standart Switch modeliyle aynı, yani sadece 299.99 dolar. Eğer sıfır bir Switch modeli satın almayı düşünüyorsanız, oyun içi ekstralarıyla öne çıkan Fortnite paketini tercih etmeniz kârınıza olabilir.