PlayStation Plus Haziran Ayı Oyunları

505

Geçtiğimiz birkaç ay PlayStation Plus aboneleri için pek de hareketli sayılmazdı. Dağıtılan ücretsiz oyunlar çoğu kullanıcıyı tatmin etmekten uzak kalınca Sony, Haziran ayında bu durumu değiştirmek için düğmeye bastı. Haziran ayı itibariyle PS Plus abonelerinin beğenisine sunulan oyunlara baktığımız zaman kesinlikle indirmeye değer içeriklerin sıralandığını söyleyebiliriz. Özellikle küçük, mavi renkli bir kirpi size bir şey anımsatıyorsa!

PlayStation Plus Haziran Ayı Oyunları - ProGamerTR

Mavi kirpi evrenine doğru adım adım

Evet doğru tahmin ettiniz, Sonic the Hedgehog’dan bahsediyoruz. Sony bu ay bizleri en son filmiyle ilgili kısa bir fragman yayınlanan Sonic evrenine davet ediyor. Geçtiğimiz son 20 yılın en iyi Sonic oyunu olarak tarif edilen Sonic Mania’yı ücretsiz olarak kütüphaneye ekleyebilmek artık mümkün. PlayStation Plus kapsamında verilen iki oyundan birisi bu olacak çünkü.

2017’nin en iyileri arasındaydı

Tabii bu noktada Sonic Mania’nın 2D grafik yapısına sahip bir platform oyunu olduğunu belirtmekte yarar var. Buna rağmen Sonic Mania kesinlikle hayal kırıklığı değil, aksine gayet başarılı bir yapım. Öyle ki 2017 yılının en iyi oyunları arasında listeleniyordu. Çıkışının üzerinden 2 yılı aşkın süre geçmiş olsa da Sega Genesis döneminden anılarını tazelemek ve biraz olsun nostaljik yaşamak isteyenlere hitap ettiği söylenebilir.

Yaşınız gençse ve Sonic’i ilk kez duyuyor olsanız dahi sorun değil. Kaliteli bir platform oyunu için Sonic Mania’yı indirdiğiniz takdirde pişman olmazsınız.

PlayStation Plus ‘da Borderlands da listede

Yatay eksende ilerleyen retro oyunlarıyla aranız iyi değilse hiç endişe etmeyin, çünkü Sony’nin Haziran ayı içinde sunacağı ikinci ücretsiz oyun Borderlands: The Handsome Collection olacak. İsminden de anlaşılacağı üzere bu koleksiyon seti Borderlands 2, Borderlands: The Pre-Sequel ve bu iki oyuna ait bir dizi DLC ile geliyor. Son çıkan Borderlands Game of the Year Edition versiyonunu hesaba katmazsanız, serinin tüm oyunlarını indirebilmeniz mümkün.

Yukarıda adı geçen her iki oyun da 4 Haziran tarihinden başlayarak PS Plus aboneleri tarafından ücretsiz temin edilebilecek. Borderlands: The Handsome Collection’un Borderlands 3’ün çıkış tarihinin hemen ardından ücretsiz hale geleceğini belirtmekte ise yarar var.