PS Plus 2018 Nisan ayı ücretsiz oyunları açıklandı

1143

Mart ayının neredeyse bittiği şu günlerde Sony, 2018 Nisan ayında PS Plus üyelerine ücretsiz olarak dağıtacağı oyunları resmen açıkladı. Oyuncuları sevince boğan bu gelişmeye göre Nisan ayında da birçok eğlenceli oyun PlayStation Plus abonelerinin kütüphanelerindeki yerini alacak.

PS Plus üyelerine ellerini çabuk tutup bedavaya dağıtılan oyunları çok geç olmadan indirmeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca dipnot olarak Sony’nin 2019 Mart tarihinden başlayarak ücretsiz PlayStation Plus oyunlarının yalnızca PS4 oyunlarından oluşacağını da açıkladı. Bu da PS3 ve PS Vita sahiplerini kısmen üzecek bir gelişme. Ancak bu karar, kullanıcıların PS4’e terfi etmesi için Sony tarafından gerekli görülmüş olabilir.

İşte PS4, PS3 ve PS Vita için Nisan ayında bedava dağıtılacak olan oyunlar:

PS4

Mad Max

Trackmania Turbo

Q-Bert Rebooted

PS3

In Space We Brawl

Toy Home

Q-Bert Rebooted

PS Vita

99 Vidas

Q-Bert Rebooted

PS Plus 2018 Nisan ayı ücretsiz oyunları açıklandı - ProGamerTR
Mad Max

Listede yer alan oyunlardan en göze batanı kuşkusuz Mad Max ve Trackmania Turbo.

Tamamen açık bir dünyada geçen Mad Max, distopik bir evreni konu ediniyor ve geçtiğimiz yıllarda vizyona giren sinema filmini çok andırıyor. Arabalarla çatışmalara girdiğiniz oyunda saatler sürecek uzun bir macera sizleri bekliyor. Üstelik çeşitli nesneleri bir araya getirerek arabanızı daha da geliştirebilmeniz mümkün.

Öte yandan bir diğer güzel oyun da Trackmania Turbo. Küçük oyuncak arabaları eğlenceli parkurlarda sürerek girdiğiniz yarışlarda birinci olmak, bu oyunun temel amacı. Oynaması çok keyifli olan bu yapımında her bir bölümü editör vasıtasıyla düzenleme seçeneği de oyuncuların beğenisine sunuluyor. Grafikleri kesinlikle başarılı, oyun dinamikleri ise hayli sürükleyici.

PS Plus 2018 Nisan ayı ücretsiz oyunları açıklandı - ProGamerTR
Trackmania Turbo

PS5 için geri sayım başladı!

Listenin geride kalan oyunları ise “Eh işte” denilebilecek türden. Sony’nin PS3 ve Vita’ya özel bedava oyun çıkarmama kararı almasının sebebi de bu olsa gerek. Yalnızca PS4 konsoluna yoğunlaşmak ve bu konsol kullanıcılarının memnuniyet oranını yükseltmeye çalışan Sony, PS4’ü piyasaya süreli yaklaşık 5 yıl oluyor. Hal böyle olunca 2019 yılı da yeni PS5 hakkında söylenti ve dedikoduların ortaya çıkacağı bir yıl olmaya aday.