PS Plus’ın Eylül ayı için seçtiği oyunlar!

308

Beklendiği üzere Sony, şirketin PS Plus abonelerine özel Eylül ayı ücretsiz oyunlarının listesini kamuoyuyla paylaştı. Çoğu zaman eski ve kalitesiz oyunlara yer vermesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Sony bu ay abonelerini mutlu edeceğe benziyor. Çünkü listedeki oyunların çoğu kayda değer yapımlardan oluşuyor. Özellikle Batman: Arkham Knight, PS Plus abonelerinin dikkatini çekmeye aday.

Kötü haber şu ki, Eylül ayında sadece 2 oyun yayınlanacak. PlayStation 4 için geliştirilen bu oyunlar Ağustos ayı oyunlarının kaybolmasının ardından indirilebilir hale gelecek.

PS Plus aboneliği devam ettiği müddetçe oynanabilecekler

Sony her ay PlayStation Plus kullanıcılarına sayısı değişen miktarda ücretsiz oyuna erişim imkânı tanıyor. Bu oyunlar kullanıcının PS Plus hesabını aktif tutmaya devam ettiği süre boyunca erişime açık kalıyor. Oyuncular da hem mevcut oyunlarını oynamaya devam etmek, hem de her ay yeni oyunlara ek ücret ödemeden ulaşabilmek için aboneliklerini sonlandırmamayı tercih ediyorlar.

Her ay ücretsiz oyun indirebilmenin yanı sıra PS Plus aboneliği oyunculara yeni oyunları satın alırken indirimlerden faydalanma imkânı da sunuyor. Öte yandan çevrimiçi oynanan çoğu oyuna giriş yapabilmek için PS Plus aboneliği de şart.

Arkham Knight olumlu yorumlarıyla öne çıkıyor

Daha önce de belirttiğimiz üzere Eylül ayının öne çıkan oyunu kesinlikle Batman: Arkham Knight. Oyuncular bu yapımda Batman karakterini canlandırıp şehri kötü insanlardan korumaya çalışıyorlar. Arkham serisinin final yapımı olan oyunda DC evreninden aşina olduğumuz ikonik kötü karakterler de yerini alıyor. Harley Quinn ve Scarecrow bu karakterlerin başında geliyor mesela.

Oyunun normal mağaza fiyatı 19.99 dolar, ancak PS Plus aboneleri bu ücreti ödemek zorunda değiller. PlayStation Store üzerindeki oyunun hayli yüksek bir oyuncu değerlendirmesine sahip olduğunu belirtmekte de yarar var.

Darksider III de listede

Eğer sıkı bir Batman hayranı değilseniz veya oyunu zaten oynamışsanız, Eylül ayının ikinci ücretsiz oyunu Darksider III’e bir göz atabilirsiniz. Karanlık bir fantezi oyunu olan bu yapımda yedi ölümcül günahı öldürerek kıyamet sonrası dünyaya dengeyi yeniden getirmeye çalışan bir karakteri canlandırıyorsunuz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız