PUBG Mobil ‘in 0.11.0 güncellemesi için geri sayım başladı!

860

PUBG Mobil için geliştirilen 0.11.0 sürüm numaralı güncellemede hazırlıkların sonuna gelindi ve çok kısa süre içinde oyuna eklenmesi beklenen özellikler beta versiyonundaki yerini aldı. PUBG’nin resmî Twitter hesabından yapılan paylaşımda PUBG Mobil için bahsi geçen güncellemenin yakın tarihte dağıtılacağı belirtildi.

PUBG Mobil'in 0.11.0 güncellemesi için geri sayım başladı! - ProGamerTR

Güncellemeyle oyuna geleceği açıklanan Zombi modu ve diğer tüm özelliklerin halihazırda beta sürümünde oynanabildiği biliniyor. Çin’in önde gelen oyun stüdyolarından Tencent’in sahibi olduğu PUBG, Resident Evil 2 oyunuyla işbirliğine gitmiş ve PUBG Mobil’in yeni versiyonunda zombilerin de yer alacağını duyurmuştu.

Konuya ilişkin PUBG Mobil’in hesabından yapılan ve Residen Evil’in de etiketlendiği paylaşım aşağıdaki gibi:

“Sadece güçlü olan hayatta kalacak” açıklamasının da yer aldığı bu tweet, PUBG Mobil’in 0.11.0 numaralı yeni güncellemesinin “Resident Evil 2: Sunset” adı verilen yeni bir moda ev sahipliği yapacağının da en üst düzeyde doğrulaması niteliğinde.

Zombi modu nasıl olacak?

İsmini ve zombi karakter modellemelerini Resident Evil’e borçlu olan bu moda giriş yapan oyuncular zamana karşı mücadele edecek. PUBG’nin normalinde olduğu gibi hayatta kalan son oyuncu olmak, kişilerin nihai hedefi olacak. Resident Evil 2’nin zombi karakterleri Erangel haritasında ortaya çıkacak ve dalgalar şeklinde oyuncuların üzerine saldıracak.

Oyuncuların görevi boş evleri lootlamak ve tüm zombileri ortadan kaldırmak. Ancak zombi modunda çok güçlü, devasa büyüklükteki bölüm sonu canavarlarının da yer aldığını hesaba katmakta fayda var.

Bu arada ana menü temasında Resident Evil 2’nin müzikleri ve karakterleri de yerini almış durumda.

Vikendi haritasına ay ışığı eklendi

0.11.0 numaralı güncellemedeki tek yenilik zombi modu değil elbette. “Neler değişti?” listesine baktığımız zaman Vikendi haritasına artık ay ışığının eklendiğini görebiliyoruz. Yani gece karanlığı çöktüğünde ay sürekli olarak tepeden ışık yansıtmaya devam edecek.

Öte yandan oyuncuların kendi karakterleri hakkında bilgi alabileceği “Özel alan” bölümü oyundaki yerini aldı. Çokça beğenilen Sanhok haritasının “Macera – Hızlı Maç” moduna dahil edilmesi gibi çeşitli yenilikler ise cabası.