PUBG’ye Harita Seçme Özelliği Geliyor

832

PlayerUnknown’s Battlegrounds düzenli olarak geliştirme paketleri almakta ve PlayerUnknown’s Battlegrounds’a bir çok yenilik gelmekte. Aralık ayında resmi sürüme geçmesine rağmen bir çok yama yapıldı. Geliştiriciler şuanda çok fazla talep edilen bir geliştirmeyi getiriyorlar. Gelecek zamanlarda test sunucularına eklenecektir.

Steam’de PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken istediğiniz haritayı seçmek gibi bir özelliği getirecek olan PUBG Corp. açıklamasında “Harita seçiminde, aynı haritayı seçen oyuncuları aralarında karıştırıp o seçtikleri haritaya dağıtıyoruz.” ve “Sizlerden geri dönüş almamız çok önemli bir konu. Ayrıca PlayerUnknown’s Battlegrounds’a bir değişiklik eklerken dikkatli olmak istiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Bu yeni özellik geldiğinde oyuncular tercih ettikleri haritaları seçebilecek. İsterseler orijinal Erangel haritasında isterseler yeni eklenmiş olan Miramar haritasını seçebilecekler. Eğer oyuncu iki haritayıda seçip oyun aratırsa, oyun rasgele olarak haritalardan birini seçecek. Aşağıda seçim yerinin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Bu güncellemeden sonra PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta istediğimiz veya alışık olduğumuz haritayı seçip daha kolay 1. olabilecek ve daha kolay BP kasabileceğiz. Tabi oyuna hayatımızı basıp tek bir haritanın her yerini öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde güzel bir seçenek olacaktır.PlayerUnknown’s Battlegrounds Corp. “Bu özellik üzerindeki çalışmamız neredeyse bitti.” dedi. Geliştirici harita seçme özelliğinin ne zaman oyuna ekleneceği konusunda kesin bir tarih vermese de oyuncular bu özelliği uzun zamandır bekliyor. Önce test sunucusuna eklenecek özellik daha sonraki tarihlerde asıl sunuculara eklenecek. Bildiğiniz üzere Erangel ve Miramar dışında bir harita daha bulunuyor. 4×4 harita olan Codename: Savage eklenecek. Test sunucularında görebildiğimiz harita yakın sürede asıl sunuculara eklenecek gibi duruyor. Codename: Savage’de hatalar ile karşılaşmamanız için PUBG Corp. yoğun bir şekilde harita üzerinde çalışıyor.

Yaklaşık 2 gündür test sunucularında aktif olan Codename: Savage haritası büyük bir ilgi çekti. Açıkçası haritanın küçük olmasından dolayı oyun çok daha çabuk bitebiliyor. Hızlı oyun bitirmek istiyorsanız veya kısıtlı bir süreniz varsa Codename: Savage haritası tam sizlik.

Yorumumu soracak olursanız PUBG’de bir çok bug ve hata sorunları dururken “Yeni bir haritaya gerek var mı?” sorusunu sormadan edemiyorum.