Razer, Naga modelinin solak oyunculara özel versiyonunu geliştirecek

169

Kasım ayının sonlarına doğru oyuncular için ekipmanlar geliştiren Razer, çok sevilen Naga isimli mouse modelinin sol elde tutulabilen versiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Sağ elinden engelli olan veya solak olan oyuncular için kaliteli bir oyuncu faresi bulabilmek gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Özellikle de aradığınız oyuncu faresi Naga gibi bir sürü tuşa ev sahipliği yapan bir modelse.

Neyse ki Razer talep çok düşük olsa da solak oyuncuları memnun etmek için Naga modelinin sol elde tutulmaya uygun versiyonunu satışa çıkaracağını duyurdu. Tahmin edilebileceği üzere bu model çok satmayacak ve Razer için pahalıya mal olacak. Bu sebeple şirket, satın almayı düşünen oyuncuların model için ön kayıt gerçekleştirmelerini rica ediyor.

Solakların adil rekabet edebilmesi amaçlanıyor

Konuya ilişkin Razer’in web sitesinde yer alan açıklamada “Tutkulu solak oyuncular sağolsun, Razer Naga’nın sol elde tutulmaya uygun versiyonu için çalışmaya başladık” ibareleri yer aldı. Devamında ise şirket “Yine de yapmamız gereken birçok iş var ve sadece modelin çıkmasını isteyenlerden değil, gerçekten Naga’ya ihtiyaç duyan solak oyunculardan dönüş almak istiyoruz. Lütfen siz de bu sayfayı paylaşın ve Razer Naga: Left-Handed Edition sürümünün hayata geçirilmesine katkı sağlayın. Bu projenin başarıya ulaşmasına yardımcı olun ve solak oyuncuların adil olmayan rekabet yüzünden geri kalmasına engel olun” cümlelerini kullandı.

Öte yandan Razer tarafından hazırlanan bir videoda hem solak oyuncular, hem de fiziksel olarak engelli olduğu için sağ elini kullanamayan oyuncuların şikayetleri görüldü. Bu sebeple Naga gibi kaliteli ve oyuncular için ideal bir fare modelini kullanamayan bu kişilerin şikayetlerini dikkate alan Razer, bu hareketiyle geçer puan almayı başarmış bulunuyor. Malum olduğu üzere Naga’da tam 12 adet hotkey bulunuyor ve bu fiziksel tuşlara özel görevler tanımlanabiliyor.

MMO oyunları için ideal fare

Sahip olduğu fiziksel tuşlar sayesinde Naga’nın World of Warcraft, Dota 2 ve League of Legends gibi oyunlar için ideal seçim olacağı söylenebilir. Şuan için Razer solak oyunculardan talep toplama aşamasında.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız