Red Dead Redemption 2 çok yakında Steam’e geliyor

132

Kasım ayının ilk günlerinde çıkışı merakla beklenen Red Dead Redemption 2 ’nin PC platformu için yayınlanmasına hepimiz şahit olmuştuk. Ancak sebebi bilinmeyen bir şekilde geliştirici stüdyo Rockstar Games, RDR 2’yi aynı anda tüm dijital oyun mağazalarında satışa sunmadı. İlk başta Rockstar Games Launcher üzerinden satışa çıkan, sonrasında Epic Games Store’da listelenen oyunun akabinde Humble Store ve Green Man Gaming gibi mağazalarda da satıldığını görmüştük.

Haliyle çoğu oyuncu PC platformunun en büyük oyun dağıtım merkezi olan Steam’in listede olmamasına şaşırmıştı. Tahminler bunun sebebinin Rockstar’ın Steam’in burnunu sürtmesini istediği yönünde. Öte yandan çoğu oyun stüdyosu kendi Launcher programlarını yazarak oyunları daha yüksek kâr marjıyla satmanın peşinde.

Neyse ki Twitter’dan yaptıkları son paylaşımla birlikte Red Dead Redemption 2’nin 5 Aralık tarihinde Steam’deki yerini alacağı bilgisine ulaşmış bulunuyoruz. Kuşkusuz bu Steam kullanıcıları için olumlu bir gelişme. Böylelikle oyun içindeki ilerlemeleri ve bölüm kayıtlarını Steam’deki arkadaşlarıyla paylaşabilmeleri mümkün olacak.

RDR 2’nin Steam’deki yerini aldığı günden itibaren en çok satan oyunlar listesinin üst sıralarını zorlaması işten bile değil.

Resmî olarak açıklandı

Aslına bakılırsa en başından beri RDR 2’nin Steam’de yayınlanacağı kesinlik kazanmıştı. Fakat Rockstar Games bunun için sadece Aralık ayına işaret etmekle yetinmiş, net bir tarih paylaşmaktan ise kaçınmıştı. Twitter’dan yapılan paylaşımla bu durumun netlik kazanması Steam oyuncularına derin bir nefes aldırmış oldu.

Eğer oyun geliştiricileri Rockstar’ın açtığı yoldan ilerlemeye devam ederlerse, popüler yapımların Steam gibi dijital oyun mağazalarına 6 ay gibi uzunca bir sürenin ardından eklenmesine daha sık şahit olabiliriz. Bu geliştiriciler için iyi bir şey gibi gözükebilir, evet, ancak Steam kullanıcılarının buna ne tepki vereceğini kestirebilmek güç.

Sürekli hata gidermeleri yapılıyor

Bu arada PC platformuna uyarlanan Red Dead Redemption 2’nin zaman zaman hatalar verdiği ve bu hataların Rockstar Games tarafından ivedilikle yamalandığını söylemekte yarar var. Öyle ki bazı hatalar oyunun direkt çökmesine yol açıyordu. Halen daha genel oyun deneyimine büyük zararlar vermeyen çeşitli bug’ların varlığından söz edebilmek mümkün.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız