ROYAL YOUTH TAKIMINDA SÜRPRİZ GELİŞME

740

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekipleri sezon öncesi dönemde kadrolarını tamamlama çalışmalarını sürdürürken, Royal Youth takımından bomba bir transfer haberi geldi. Riot Games kontrat veri tabanında yayınlanan bilgilere göre Kaan “Elwind” Atıcı önümüzdeki sezonda Royal Youth kadrosunda yer alacak.

ESPORU BIRAKMA KARARI

            League of Legends kariyerine orta koridorda başlayan Elwind, 2014 yılının sonunda geçtiği üst koridor rolünde ülkemizin en iyi oyuncularından biri olarak gösteriliyordu. Uzun süre formasını giydiği Dark Passage ile iki defa Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşayan ve ülkemizi Uluslararası Wildcard turnuvasında temsil eden oyuncu, geçtiğimiz sezon Youth Crew kadrosunda büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Kış mevsimini dördüncü, yaz mevsimini ise yedinci sırada tamamlayan Youth Crew ekibi, Eylül ayında Elwind ile yollarını ayırmıştı. Bu tarih itibariyle düzenli olarak yaptığı yayınlarda profesyonel espor kariyerini sonlandırdığını duyuran oyuncunun transferi büyük bir sürpriz etkisi yarattı.

BEŞ HAFTA MEN CEZASI

            Elwind’in emekli olma kararında 2018 yılının başarısız geçmesi önemli bir etken olsa da tek sebebin bu olduğu söylenemez. Yıldız oyuncu birkaç ay önce Twitch yayınlarında tespit edilen sportmenliğe aykırı tutumu sebebiyle Riot Games tarafından profesyonel liglerden beş hafta süreyle men cezası almıştı. Cezanın verilmesi Elwind’in transfer olmasına veya kontrat yenilemesine engel olmazken, men süresinin Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftası itibariyle başlayacağı belirtildi. Buna göre herhangi bir ceza kaldırma işlemi yapılmadığı takdirde Elwind ligin ilk beş haftasında forma giyemeyecek.

ROYAL YOUTH SEZONA HAZIRLANIYOR  

            Royal Youth 2019 sezonu için kadrosunu tamamlayan ilk takımlar arasında yer alıyor. Son olarak kısa süre önce yolları ayırdıkları Dumbledoge ile yeniden kontrat imzalayan ekip, önümüzdeki senenin şampiyonluk adaylarından biri olacak gibi görünüyor. Yıldız üst koridor oyuncusu Broken Blade ile yollarını ayıran Royal Youth yönetiminin üst koridor tercihi 2018 kış mevsiminde en iyi çaylak ödülünü alan İrfan “Armut” Tükek olmuştu. Bu durum Elwind’in takımdaki rolü veya devamlılığı için kafalarda soru işareti yaratsa da takımdaki mevki dağılımının yakın zamanda netleşeceğini beklemek mümkün.