Tekken 7 çok talep olursa Nintendo Switch’e uyarlanabilir

686

Bir döneme damgasını vuran, atari salonlarının vazgeçilmez oyunlarından Tekken’in günümüzde de hatırı sayılır miktarda bir oyuncu kitlesi tarafından oynandığını söyleyebilmek mümkün. Nitekim oyunun yapımcısı Bandai Namco, 90’lı yıllardan bu yana Tekken serisini tıpkı Capcom’un Street Fighter ile yaptığı gibi devam ettirerek bugünlere dek ulaştırmayı başardı.

Seriye son dahil olan Tekken 7 ise bundan 4 sene kadar önce, 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. PC, PS4 ve Xbox One konsolları için çıkan oyunun Nintendo Switch’e de uyarlanıp uyarlanmayacağıyla ilgili hep bir muamma söz konusuydu. Nihayetinde oyunun yönetmeni Katsuhiro Harada, Switch konsol sahiplerini hayal kırıklığına uğratacak bir açıklamaya imza atarak “Oyunun yakın tarihte uyarlanması beklemeyin” dedi.

Tekken 7 çok talep olursa Nintendo Switch'e uyarlanabilir - ProGamerTR

Bandai Namco: Arz talep meselesi

Pazar payı verilerine baktığımız zaman Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Switch’in hayli küçük bir yüzdeyi işgal ettiğini söyleyebilmek mümkün. Bu sebepten olsa gerek, aralarında Bandai Namco’nun da bulunduğu birçok dev oyun stüdyosu içeriklerini konsola uyarlama noktasında pek istekli davranmıyor.

Ancak Harada bu noktada Switch platformuna karşı çok katı bir tavır almış değil. Yaptığı açıklamanın devamında “Tekken 7’nin Switch’e uyarlanması için konsol sahiplerinden gelecek talepleri değerlendirebiliriz” diyen Harada açık kapı bırakmış oldu.

Yeni oyunlar da gelebilir

Türkiye’de pek fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olmasa da ABD ve Kanada gibi pazarlarda Nintendo Switch’in hayli beğenildiği söylenebilir. Mevcut kullanıcı kitlesinin Tekken 7 oynamak için Bandai Namco’ya baskı yapacak kadar tutkulu olup olmadığını ise bilemiyoruz. Ancak gerçek şu ki, talep olması durumunda Tekken 7’nin yanı sıra bir dizi başka Bandai Namco oyunlarının da Switch’e uyarlanmasına şahit olabiliriz. Bu da Switch eko sisteminin gelişmesine katkı sağlayacak bir adım olarak kayıtlara geçer.

Hatırlanacağı üzere şirket en son dövüş oyunu Jump Force’u tanıtmıştı. Bu oyunda popüler anime dizileri ve manga serilerinden aşina olduğumuz karakterler yer alıyordu. Jump Force’un ilk etapta PlayStation 4 ve Xbox One’a geleceği açıklandı, ancak yine Tekken 7 örneğinde olduğu gibi Switch için herhangi bir açıklama yapılmış değil.