Terminator T-800 ve Joker, Mortal Kombat 11’e geliyor!

289

Mortal Kombat serisinin tüm haklarını elinde bulunduran ve oyunun geliştirme sürecine aralıksız devam eden NetherRealm Studios, serinin son yapımı Mortal Kombat 11 için geliştirilen ilk Kombat Pack’in duyurusunu resmen yaptı. Herhangi bir oyun için çıkan DLC’lerle aynı mantıkta olan Kombat Pack’lerin içinde yeni kıyafet ve karakterler bulunacak.

Aslına bakılırsa Mortal Kombat serisinde seçip müsabakalara katılabileceğiniz onlarca farklı güce ve yeteneğe sahip karakter bulunuyordu. Fakat görünen o ki geliştirici stüdyo bunlarla yetinmek istememiş ve misafir bazı yıldız karakterleri de seriye dahil etme kararı almış. Bu karakterlerin ilki, Terminator filmine ismini veren T-800 isimli robot olacak. Arnold Schwarzenegger’in canlandırdığı bu unutulmaz karakteri artık MK11’de oynayabilmek mümkün hale geliyor.

Yukarıda yer alan video, MK11 için geliştirilen ilk Kombat Pack’in kısa tanıtımını içeriyor.

8 Ekim’de oyundaki yerini almış olacak

Öte yandan oyuncular halihazırda normalde seriye dahil olmayan Shang Tsung ve Nightwolf karakterlerini MK11’de oynayabiliyorlar. Terminator ise sonradan oyuna eklenecek ve 8 Ekim tarihinden itibaren seçilebilecek. 8 Ekim tarihinin seçilmesi ise bizce tesadüf değil, çünkü son çıkacak olan Terminator: Dark Fate filminin 1 Ekim’de vizyona girmesi planlanıyor.

Terminator’den sonra Mortal Kombat’ın karakter kataloğu yeni isimlerle zenginleşmeye devam edecek. 26 Kasım tarihinde Sindel oyuna dahil olacak. Her ne kadar kendisi Mortal Kombat X’te de gözükmüş olsa da, 2011’de çıkan Mortal Kombat sürümünden bu yana oynanabilir halde değildi. Sonuç olarak Sindel’in beklenen bir karakter olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Joker de işin içinde

İlk çıkacak olan Kombat Pass’te yer alması beklenen Sindel karakterinin yanı sıra Batman serisinin kötü ve sevilen karakteri Joker de önümüzdeki yıl itibariyle oyundaki yerini alacak. NetherRealm’in Joker karakteriyle hayli uzun sayılabilecek bir geçmişi var. Kendisi sadece Mortal Kombat vs. DC Universe yapımında karşımıza çıkmamış, yapımcının bir diğer eseri olan Injustice serisinin de en bilindik karakterleri arasında yer almıştı. 28 Ocak 2020’de ise Joker’i Mortal Kombat 11’de oynayabilmek mümkün hale gelecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız