Ubisoft, abonelik sistemi olan Ubisoft Pass üzerine çalışıyor

482

Önde gelen oyun stüdyolarından Ubisoft, yanlışlıkla “Ubisoft Pass Premium” adını taşıyan yeni ücretli abonelik sistemiyle ilgili planlarını sızdırmış olabilir!

Şuan için henüz resmî bir açıklama yapılmış değil, ancak böylesi bir girişimde bulunmak Ubisoft cephesi için çok mantıklı bir adım olarak değerlendiriliyor. Halihazırda zengin bir oyun kütüphanesine ev sahipliği yapan stüdyo böylelikle EA Access, Xbox Game Pass ve PlayStation Now gibi rakiplerine de alternatif olabilecek.

Ubisoft, abonelik sistemi olan Ubisoft Pass üzerine çalışıyor - ProGamerTR

Apar topar yayından kaldırıldı

Bahsi geçen sızıntı ilk kez ResetEra tarafından fark edildi ve VG247 tarafından haberleştirildi. Buna göre Ubisoft, kendi resmî mağazası üzerinde “Ubisoft Aboneliği” diye bir kategori oluşturdu ve onun altına da “Ubisoft Pass Premium” yazısını iliştirdi.

Ubisoft Pass ibaresinin yanında bir de “Premium” kelimesinin geçmesi, akıllara Ubisoft’un ücretli abonelik hizmetini de farklı kategorilere bölme ihtimalini getirdi. Böylelikle daha fazla para ödeyen müşteriler daha çok oyuna ve avantaja erişim sağlayabilecekler. Ucuz yollu abonelikler ise bazı kısıtlamalarla gelebilir.

Rakibi EA çok başarılı olmuştu

Yayıncılık devi EA bu alanda Ubisoft’tan önce davranmış ve EA Access programını hayata geçirmişti. Temmuz ayında PS4’e geleceği resmen açıklanan EA Access’in halihazırda Xbox One’da kullanıldığı biliniyor. PC’de de Origin Access aracılığıyla EA’in neredeyse tüm oyunlarına erişebilmek mümkün. Kaldı ki oyuncular bu abonelik hizmetini daha çok Battlefield 5 örneğinde olduğu gibi, yeni çıkacak oyunları ilk oynayanlardan olmak için satın alıyorlar.

Eğer Ubisoft, EA’in modelini baz alacak olursak aylık veya senelik dönemler için abonelik satışına başlayabilir. Bu durumda senelik alımlarda aylığa kıyasla ciddi bir indirimin varlığından da söz edilecektir. Bir kez üye olduktan sonra, üyelik sona erene kadar Ubisoft’un oyun kütüphanesindeki tüm eski ve yeni oyunlara erişim açık hale gelecektir. Yayıncının resmî mağazasından yapılacak alışverişlerde indirim, beta test programlarına erişim gibi çeşitli avantajlar ise cabası.

Assassin’s Creed Odyssey ve Far Cry New Dawn’ın yanı sıra Rayman veya Splinter Cell serisi başta olmak üzere birçok kaliteli Ubisoft yapımı, hazırlıkları hala devam eden Ubisoft Pass’te oyuncuları bekliyor olacak.