Ücretini ödeyen Pokemon GO takımını değiştirebilecek

636

İlk kez giriş yaptığınız bir oyunda karakterinize isim verme, takımını seçme, uzmanlık alanını belirleme ve yeteneklerine karar verme gibi noktalarda pek de fazla dikkat etmemeniz gayet normal. Çünkü o oyunu bir süre sonra oynamaya devam edip etmeyeceğiniz halen meçhuldür.

Ancak bunun kötü bir sonucu olarak çoğu oyuncu, oynadığı oyunda deneyim kazanmasına rağmen seçmiş olduğu talihsiz isim veya takımla yoluna devam etmek zorunda kalabiliyor.

Ücretini ödeyen Pokemon GO takımını değiştirebilecek - ProGamerTR

Parayı veren düdüğü çalıyor

Neyse ki Pokemon GO yakın tarihte bu kategoriden çıkacak ve oyunun başındayken yanlış takımı seçen kişilere ikinci bir şans tanıyacak. İsim değiştirebilmek hala mümkün değil, ancak takım seçimini yapabilmek mümkün hale gelecek.

Oyunun geliştiricisi Niantic’ten yapılan açıklamada bu bilgi teyit edildi ve oyuncuların yakında takım değiştirebileceği haberi müjdelendi. Fakat kötü haber şu ki, bu işlem ücretsiz olmayacak. Oyuncular para ödemek zorunda kalacak.

Çizgi filmlerini izleyen veya Pokemon GO’yu oynayanlar yakından bilir, Pokemon evreninde 3 ana takım mevcut: Team Instinct, Team Valor ve Team Mystic. Oyuna kayıt olan herkesten kendine bir karakter seçmesi ve takım belirlemesi isteniyor. Daha sonra ise bu bilgiler değiştirilemiyor.

Fazla değil, 8 dolar kadar

Bir dönem ortalığı kasıp kavuran ve milyonlarca oyuncu sayısına ulaşan Pokemon GO artık eski popülerliğini kaybetmiş durumda. Yine de kendine has bir oyuncu kitlesini korumayı başaran Pokemon GO’da takım değiştirmek için oyuncuların “Takım Madalyonu” isimli bir oyun içi eşyaya sahip olmaları gerekiyor. Bunun içinse 1,000 Pokecoin ödeme zorunluluğu mevcut.

Oyunu oynayarak bu madalyona sahip olabileceğiniz gibi, bin 200 coin için 10 dolar ödeme de yapabilirsiniz. Kabaca bir hesap yaptığımızda 1,000 coinin 8 dolara denk geldiğini söyleyebiliriz.

Tüm bunlara ek olarak oyuncuların takım değiştirme noktasında ikinci kez sınırlandığını da belirtmiş olalım. Buna göre herkes senede sadece 1 kez takım değiştirebilecek. Eğer seçiminizi doğru yapmazsanız 1 yıl daha beklemeniz gerekeceğini sakın unutmayın.

Takım Madalyonu eşyası ise 26 Şubat tarihinden itibaren oyun içi mağazadan satın alınabilir hale gelecek.